Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus nemzetközi gazdálkodá...

Corvinus nemzetközi gazdálkodás idegen nyelvi hozzájárulás?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a szak. A mai nap omlottam picit össze mikor kiderült számomra, hogy csak angol nyelven indul. A kezdeti helyzeten túl is tudtam tenni magam, motivációnak vettem ezt az apró akadályt. Úgy gondoltam úgy is szükségem lesz a munkám során a nyelvre, és mivel picit jobban mint középszinten tudom az angolt, bele fogok rázódni és felveszem a tempót.


A problémám még a hatalmas "állami" ponthatárokkal volt, de úgy gondolkoztam, hogy megpróbálom. Lesz egy kis ösztönzés az érettségi időszakra. De amikor megtudtam, hogy még az ösztöndíjjal felvett hallgatók számára is KÖTELEZŐ a félévente(!!!) 370.000Ft(!!!!) idegen nyelvi hozzájárulás teljesen leesett az állam.


Miért lehetetlenítik el az embert a tanulástól? Szívesen tanultam volna magyarul, ha ezen múlik. Tavaly még indult. Érthető, hogy fontos a folyékony nyelvtudás ezen a szakon. Aláírom. De akkor teremtsék meg a feltételeket az államisok (most már ösztöndíjasok) számára is.


Ezt ténylegesen minden ösztöndíjasnak is ki kell fizetnie félévente? Nincsen semmilyen pályázati lehetőség? Ez azt jelenti, hogy konkrétan nem is tanulhat az ember a Corvinuson ng-t bármiféle fizetési kötelezettség nélkül?



2020. jan. 3. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz a "sima" Gazdálkodás és menedzsment szakra.

[link]

2020. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Bár én gazdmenen vagyok a GTK-n, de én sem tudom, hogy miért nem indították el az ng-t most magyarul, pedig hatalmas évfolyam volt 2019 szeptemberén abból is.


A kérdésre válaszolva pedig igen, ha angol nyelvű képzésre jelentkezel és nyersz felvételt állami helyre, akkor is kötelező nyelvi hozzájárulást fizetned. Ez mindenhol így van, nem újkeletű a dolog.


Egyébként nem valami nagy dolog elérni azt a "hatalmas" ponthatárt.

Én 86%-os emelt angollal és 75%-os emelt informatikával + felsőfokú angol ny.vizsgával értem el 462 pontot.

Nagyon sokan kerülnek be így, senki sem erőlteti meg magát, ezekkel az érettségikkel szinte akárki becsúszhat, ha van józan paraszti esze.

Van olyan szaktársam, aki emelt matekkal jött, őt tisztelem is érte, meg is látszik a zh-kon és vizsgáin, amiket ír.


Sajnos nem tudok egyebet mondani..

Ha tényleg az ng-hez húz a szíved, akkor diákhitellel kifizetheted a nyelvi hozzájárulást.

Később úgyis visszahozza az árát(feltéve, hogy lelkiismeretesen tanulsz a záróvizsgáig).

Ha viszont nagyon zavar ez a félévenkénti összeg, akkor esetleg körbenézhetsz újra a palettán.

2020. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Azért van még esely, hogy indul, mivel még meg fog jelenni egy kiegészítés új megpalyazhato szakokkal január végén. Esetleg érdeklődhetsz a nyílt napon vagy a tanulmanyi osztályon ott tudnak válaszolni a kérdéseidre.
2020. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma voltam nyílt napon, de sajnos akkor még nem voltam ezzel tisztában, ott pedig nem mondta el az előadó :( Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam :) Reméljük a legjobbakat :)
2020. jan. 3. 16:30
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Csak annyit fűznék az előzőekhez, hogy az oktatásba mindig a legjobb döntés befektetni.


Ha érdekel az ng és motivált vagy, akkor én a helyedben mindenképpen felvennék Diákhitelt és bevállalnám.


Sok sikert az érettségin!

2020. jan. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Sajnos 3 millió forint az nagyon sok pénz. Egyszerűen még diákhitellel sem tehetem meg. Plusz az, hogy még jelenleg 0% kamat van az iskolára fordított diákhitelre, nem jrlenti azt, hogy a jegybanki alapkamat változásával nem fog ez nőni:( vagyis én így gondolom. Azt kell eldöntenem, hogy ér-e annyit a szak, van-e akkora különbség, hogy inkább elmenjek a BGE-re és ott elvégezzem (természetesen magyarul), vagy inkább maradjak a Corvinusnál, ahol pedig a gazdment tudnám magyarul. Mert azt hallottam, hogy nincs sok különbség. De azt is hallottam, hogy az ng nem telített, és könnyen el lehet helyezkedni, nem úgy mint a gazdmennel:/
2020. jan. 4. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem gazdmennel is el lehet helyezkedni (majdnem) olyan jo helyeken, mint a ng-vel. Az elso talan 3 felevben mindket szakon ugyanazok a targyak vannak, egyutt is van a ket szak, bar lehet nem pontosan mondom, csak baratnom jar oda. Ha mar a tanulmanyaid kozben szerzel munkatapasztalatot, az hatalmas pluszt jelent, sokszor tobbet is szamit, mint hogy mi van a "kozgazdasz" szo mellett a diplomaban.


Bocsanat az off-ert, de: tudtok valamit a Corvinus Osztondijas pontszamokkal kapcsolatban? En T karra szeretnek jelentkezni, tavaly erettsegiztem, es fogalmam sincs, hogy a tavalyi allami osztondijas ponthatart nagyon megemelnek-e meg :( 26 ponttal van tobb nekem, mint amennyi tavaly volt, szoval nagyon remenykedem, hogy annyival nem fogjak

2020. jan. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár nem a kérdésedre válaszolok, de ha meg szeretnél tudni valamit a BGE-n futó ng szakról (magyarul) nyugondtan írj. (Másodéves vagyok)

2020. jan. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szia! :) En iden szeptemberben kezdtem az ng-t angolul a Corvinuson. Velemenyem szerint (az eddigiek alapjan) teljesen mindegy, hogy milyen alapszakot vegzel... Beszelgettem olyanokkal, akik gazdalkodas es menedzsment szakon vannak, es nagyjabol ugyanazt tanuljak, mint mi, azzal a kulonbseggel, hogy van olyan targyuk, amit nekik csak kesobb kell felvenni, nekunk meg hamarabb (ez jo, megalapozzak tudast, minket meg rogton bedobnak a melyvizbe). Az angol gazdmenen van elso felevben (meg talan masodikban) gazdasagi angol szaknyelv, ahol direkt a szakszavakat tanuljatok (ng-n ez nincs).


Ha megis az angol ng mellett dontenel szerintem ne izgulj, szakon belul az a hir jarja, hogy jovore eleg szep penzeket fognak belerakni az ng-be, igy az osztondijakba is (ami mediantol felfele jar), szoval ha ugyes vagy es motivalt akkor hajra:)

2020. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha angolul szeretned az ng-t tanulni,akkor menj el ELTE-GTI -re es ott idegennyelvi koltseg nelkul tanulhatod vegig angolul az ng-t,ott ugyanis minden targynal te dontod el,hogy eppen angolul vagy magyarul szeretned tanulni az adott targyat.Egy ismerosom most elso eves az ELTE-GTI-n,bar nem ng-re,hanem kereskedelem es marketingre jar, es o mindent angolul hallgat,valamint a tovabbiakban is minden targyat angolul szeretne felvenni.Sztem mindenkeppen angolul szeretnel ng-t tanulni,akkor ez is egy megfelelo opcio lehet,es megegyszer mondom,tobbletkoltseg NELKUL csinalhatnad mindezt.Sok sikert a felvetelin,hajra :)
2020. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!