Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE Gazdálkodás és menedzsment...

BCE Gazdálkodás és menedzsment vagy BGE Nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
A BCE Nemzetközi gazdálkodás valószínűleg kilőve a nyelvi hozzájárulás miatt. Ezek közül melyiket ajánlanátok? Ér annyit a Corvinus neve, hogy inkább tanuljak ott egy gazdment, mint a BGE-n ng-t?

2020. jan. 3. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
BCE. A GM és az NG diploma piaci értéke tulajdonképpen megegyezik, a tananyag is nagyon hasonló. BCE-n viszont több lehetőséged lesz, mint BGE-n, sok extra tevékenységben lehet részt venni, remek közösség kapcsolatépítésre, meg azért a legelismertebb diploma.
2020. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, hogy a gazdálkodás és menedzsment a legnépszerűbb szak és telített. A nemzetköziről ez nem mondható el. A nemzetközi plusz és a nyelvtudás nem tesz annyit, hogy előbb válasszanak egy adott állásra egy BGE KKK-n végzett hallgatót, mint egy BCE Gazdmenest? Nagyon szeretnék a corvinusra jelentkezni, de félő, hogy a gazdmenes diploma nem fog annyit érni, mint egy ng-s.
2020. jan. 3. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd idővel látod te is, hogy az érték nem a papírban, hanem benned és a tapasztalataidban rejlik! Én is a BCE-t választanám ugyanazon okok miatt, mint az első válaszoló. Ide járok én is, bár más szakra, és minden elfogultság nélkül mondom, hogy alapszaknak nem is választhattam volna jobb helyet. Nem a tananyag miatt mondom ezt, hanem főleg a kapcsolatépítés lehetősége miatt, illetve rengeteg hallgatói szervezet van, amihez csatlakozhatsz és értékes tapasztalatokat, na meg élményeket ad; nem utolsó sorban pedig imádják a cégek a BCE-s tanulókat még mindig, és tanulmányaid alatt - főleg 4.félévtől - simán elmehetsz gyakornoknak, ami azért elég sokat tud adni, ha jó helyen vagy és jó referencia tud lenni 1-2 év szakmai tapasztalat.


Egyébiránt hallgatóbarát szerintem a BCE 1-2 tárgy kivételével, ha belerakod az energiát simán megvannak a keményebb tárgyak is.

A gazdmennel meg nem fogsz rosszul járni, szuper specializációk vannak ott és kb. bárhova jó az a diploma.


Sok sikert a választáshoz! :)

2020. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Ha esetleg még valakinek van valami tapasztalata, nyugodtan írjon. Felpontoztam mindenkit:)
2020. jan. 5. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én BCE gazdmen-re járok, és imádom a szakot, nagyon tudom ajánlani. A BGE-ről nincs sok információm, de az ismerőseim akik oda járnak szeretik egyébként, szóval az is tuti jó választás. Alapvetően amit nálunk látok, a GM és NG szakok között tényleg alig van különbség, a legtöbb munkahelyre szerintem tökéletesen szuper mindkettő. Az egyetem pedig nem csak arról szól, milyen diplomát szerzel meg, fontos eleme a kapcsolatépítés, a személyiséged kibontakozása, a tapasztalatszerzés na meg hogy érezd jól magad;) A BCE-n én ilyen szempontból megtaláltam a számításaimat, rengeteg diákszervezet van, sok program, érdekes plusz előadások, karrier fesztiválok. A tárgyak meg tényleg nem nehezek ha kellően odateszed magad, 4-5. félévtől gond nélkül lehet dolgozni is. Ezek miatt nyugodt szívvel mondom azt, hogy a Corvinusban nem fogsz csalódni. Ha kérdésed van még, nyugodtan írj:)
2020. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Nem félsz attól, ha elvégzed a gazdment nem fogsz találni diplomás munkát? Mert ahogy néztem töretlenül a legkeresettebb szak. Míg az ng-nél egyáltalán nem tudunk erről beszélni. Csak a nyelvtudás lenne a főbb különbség valóban?
2020. jan. 5. 14:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén nem tartok ettől:) Harmadéves vagyok, szeptemberben közepén kezdtem el munkát keresni a suli mellé, októberben már egy multinál kezdtem. De ez a szaktársaimnál is így volt, barátaim mind egész jó helyeken találtak munkát. Amit írsz gyakori tévhitnek is mondható szerintem, gimisként én is baromira tartottam ettől, merthogy mennyi GM-es van tényleg. De rengeteget fog számítani az elején a képzésed presztízse, ez egyfajta előítélet a munkáltatókban, hiszen tapasztalat híján csak ez alapján tudnak elsőre megítélni, és behívni személyes interjúra. Ilyenkor jön jól hogy pl a Corvinusos gazdasági képzés azért elismert az országban. Amúgy ha felmész bármilyen munkakereső oldalra, tanulmányi elvárásként szinte mindig azt írják, hogy gazdasági képzés feltétel. Tehát (főleg eleinte) nem nagyon tesznek különbséget hogy te GM-es vagy NG-s vagy, a munka amit végzel szinte teljesen független lesz úgyis ezektől. Meg arra is gondolj, hogy BSC után nem áll meg az élet, mesterszakra menj el, na és akkor már fix nem kell aggódnod, hogy nem találsz munkát. Bár szerintem egyébként sem áll fent ez a probléma, munkaerőhiány van, és egy gazdaságot tanuló hallgató rengeteg helyen képes elhelyezkedni. A gazdasági szakok nagyon könnyen elmosódnak, és ilyenkor meglepő, hogy az NG-t tanulók nagy része nem diplomata lesz, a HR-t tanulók nem mind HR-esek, a kermarkosok se feltélten marketingesként végzik, a gazdasági szakma egy nagy átjáróház, és tényleg, ezek a szakok nem korlátoznak le téged, inkább csak egy iránymutatást nyújtanak a későbbiekre:) Ami jó tanács a későbbiekre: a diploma mellett a nyelv, az informatikai tudás (excel meg társai) és a szakmai tapasztalat kulcs lesz ha szeretnél majd jól elhelyezkedni:D
2020. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Most megnyugtattál :)
2020. jan. 6. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!