Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az miért mérvadó, hogy ki...

Az miért mérvadó, hogy ki milyen középiskolába, gimibe jelentkezik? Nem tök mind1?

Figyelt kérdés

Mármint azoknak akik egyetemre akarnak menni... Mert ugye az érettségi pontszámokat nézik csak, a felvételiken. Ez esetben miért nem jobbak a gyengébb középsulik?


Köszönöm.



2015. jan. 13. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Az eszedbe jutott, hogy jobb középiskola jobban felkészít az érettségire és az egyetemre?
2015. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert egy gimnázium általában attól lesz jó, hogy az ott végzetteknek jók az érettségi eredményeik, és nagy többségüket felveszik az egyetemre. Mert olyan a tanári kar, és olyanok a diákok is. Aki okos, persze bárhonnan fel tud készülni egy jó érettségire, de a jó minőségű oktatás, és egy (jó esetben) hasonlóan értelmes társaság semmiképpen sem hátrány hozzá.
2015. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert nem elég, hogy felvesznek az egyetemre, de azt el is kell tudni végezni. Egy komoly diplomát adó szak meg úgy is épp elég szopás, ha megfelelő felkészültséggel, és biztos középiskolai alapokkal indulsz. Ha csak nagyjából sejted a középiskolai anyagot, akkor az egyetemen igen nagy bajban leszel.
2015. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Iszonyatosan nagyok a különbségek a középiskolák között. Színvonalban, tanár- és diákanyagban egyaránt.

Pl. az emelt érettségi központi. Ha gyenge volt az oktatás színvonala, hogyan tudsz jó emelt érettségit írni?

2015. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

gyengébb középsuliból nem biztos, hogy eléred azt, hogy legyen emelt érettségid, vagy nyelvvizsgád plusz pontokért...

Az én lányom erős gimibe járt, abból a szempontból szuper, hogy egy fillért nem kellett költenem se nyelvórákra, se a német nyelvvizsgára, mert a DSD a suliban ingyenes volt...


És oké, könnyebben kapsz ötöst év végén, a hozott pontokat könnyebben összeszeded, de egy erős suli a nehezebben megszerezhető jó jegyek kompenzálja a feltehetően magasabb érettségi százalékkal.

2015. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint tényleg az emberek az órákon tanulnak? Én soha életemben nem tudtam az órákon koncentrálni... Otthon tanultam csak ténylegesen. mégis szinte mindenből 5-ös vagyok. Csak tesiből meg rajzból volt, hogy bukásra álltam, de azok meg nagyon lapos tantárgyak.
2015. jan. 13. 20:14
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen csak nem mindegy, hogy hogyan jutsz el az érettségiig, szerintem ez teljesen egyértelmű. Ha elmész egy gyenge középiskolába ahol az órák nagy része abból áll, hogy a tanár fegyelmezi a debil osztálytársaid, esetleg pont leszar mindent ott szerinted milyen tudást tudsz összeszedni? Például ilyen környezetben szerinted meglehet tanulni egy nyelvet? Egyértelműen nem. Az erősebb gimnáziumokba nagyobb eséllyel járnak olyan diákok akik fontosnak tartják a tanulást, ebből adódóan nem fogják maguk alatt vágni a fát és nem fogják hátráltatni az oktatást. Maga a gimnázium is megválogatja, hogy milyen tanárokat alkalmaz, nagy eséllyel nem lesz olyan tanár aki telibe szarja a munkáját és a diákokat.

Elég megnézni összehasonlítani az érettségi statisztikákat, hogy az erősebb gimnáziumokban milyen és a gyenge középiskolákban milyen, abszolút magukért beszélnek.

2015. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Én meg pont órán tanulok, szükségem van jó tanárokra, ezért jó, hogy erős gimi. Otthon egyszerűen nehezemre esik leülni tanulni a számomra nem fontos tantárgyakból.

Így van 4-5 ös tanuló.

2015. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Amellett, hogy alapvetően egyetértek a 7. számú válaszadóval, azért megjegyezném, hogy én jártam már olyan, úgynevezett "elitgimnáziumba", ami bent van az országos felvételi rangsor első 10 helyezettjében, mégis sok óra azzal telik, hogy a tanár fegyelmezi a debil osztálytársakat, esetleg pont leszar mindent. Egy gimnázium ugyanis nem feltétlenül az órák színvonala miatt elit. Az is lehet, hogy a gazdag városi elit járatja oda a gyerekeit, akinek van pénze különórákra is befizetni a kölyköt. Pl. nyelvórákra, aztán persze minden diák 2 felsőfokú nyelvvizsgával rohangál, miközben a gimnáziumi nyelvoktatás nem áll a helyzet magaslatán.


Szóval hogy mitől jó egy gimnázium, az elég összetett kérdés, de azért összességében egyetértek az előttem szólókkal, egy nívósabb intézményben nagyobb eséllyel kapsz jó oktatást. Fegyelmi problémák persze ott is vannak, de a gyerek legalább azért lóg óráról, mert elkényeztetett aranyifjú, nem pedig azért, mert épp betör, vagy színesfímet blankol a szüleivel, esetleg épp abortusza van. Teljesen más a szülők hozzáállása is. Nem azzal fenyegetik a tanárokat, hogy "Megöjjük a családodat k0cs0g!", hanem hogy nem ajánljuk fel az adónk 1%-át, vagy nem adakozunk annyit az iskolai alapítványnak, ha Muncika nem lesz ötös év végén. Esetleg a közéleti befolyásukkal zsarolnak. Szóval kedves kérdező, hidd el, a különbség óriási, ég és föld.

2015. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Általánosságban írtam. Szerintem elég kis százalékára igaz az amit leírtál, felesleges ennyire sarkítani és a végletekbe menni, mind két irányba. Én először egy gyenge középiskolába jártam és egyetlen egy cigány osztálytársam sem volt (illetve volt 1-2 nagyon gazdag gyerek az iskolába, illetve 2 ilyen osztálytársam is volt, még is hülyék voltak mint a föld), mégis az osztálytársaim nagy része primitív volt és egy csomóan még a minimumot is alig bírták elérni. Tanítani lehetetlenség volt, volt olyan tanárom aki simán hülyült a diákokkal egész órán. Teljesen általános volt, ha az iskolában félévkor egy osztály fele bukásra állt valamiből.

Aztán átjelentkeztem egy erős gimnáziumba ahol a többség teljesen átlagos anyagi helyzetből jött (magyar értelemben az a szegény kb.), mégis a többség tudta mit akar, tudták, hogy egyetemre akarnak menni stb. és ez a nem mindegy.

2015. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!