Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan alakulnak a felvételi...

Hogyan alakulnak a felvételi ponthatárok?

Figyelt kérdés

Kicsit összezavarodtam, ahogy a statisztikákat meg adatokat olvasgattam. :)


Eddig úgy értelmeztem, hogy az előző éves ponthatárok lesznek a következő év minimumai.

Tehát ha 2019-ben 388 pontja volt az utolsónak, akit felvettek, akkor 2020-ban már esélytelen bekerülni, ha ez nincs meg? 2018-ban cirka 50 ponttal kevesebb volt, most ugrott így fel, viszont nem telített szak, tavaly összesen 20-an jelentkeztek, 5 jelölte első helyre, ebből 4 lett felvéve.

Ezek alapján ne is próbálkozzak, ha esélytelen a 388, vagy idén mehet lentebb, mert nincs köze az ideinek ahhoz, mennyi volt tavaly?



2020. jan. 4. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ha így ezen a szinten állsz akkor ne menj egyetemre.


Mert ha az lenne amit írsz akkor a ponthatárok állandóan emelkednének vagyis egy idő után a leggagyibb szakra is csak nagyon magas pontszámokkal lehetne bejutni.

2020. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze az előző évekhez az aktuális ponthatárnak. Annyit kell figyelembe venni, hogy azért akkora nagy ugrások nem szoktak lenni (bár most a kötelező emelt miatt biztos lesz komolyabb mozgás), illetve hogy vannak úgynevezett előzetes, központi ponthatárok. Ez azt jelenti, hogy az adott szakra nem lehet senkit felvenni x pont alatt. A listát már közzétették szerintem decemberben (?) edulineon, egyébként kb 20-30 szakot érint ez.
2020. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy kérdezni mertem... Csak mert mindig mindenki az előző évi ponthatárokon sír, ezért rögzült be ez szerintem nem csak nekem.



De azért köszi a választ. :D

2020. jan. 4. 14:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Most megnéztem egy telített szakot, ahol brutális többszörös túljelentkezés van, ott 2-3 évig csak felfelé ment folyamatosan.

De akkor ez a "folyton felfelé" elv csak az ilyen übermenő szakoknál működik, ahol nem jelentkeznek 5x annyian, mint a felvehetők száma, azzal nincs gond. :D

Ment mindenkinek a zöld!

2020. jan. 4. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit utoljára írtál én is hasonlóan gondolom. Viszont én pl állatorvosira jelentkezem és ott nem várok nagy változást csak a szokásos néhány pontos emelkedést ( köszönhetően a hatszoros túljelentkezésnek) és szerintem ugyan ez mondható el az orvosi egyetemekről is mivel ott eddig is kötelező volt 2emelt érettségi tehát nagyon nagy meglepetés gyakorlatilag nem éri/ érheti a jelentkezőket.

Még talán annyi, hogy az emelt érettségi miatt szerintem bizonyos szakokon ahol eddig nem volt előírva egy emelt sem, várható minimális csökkenés.

Végül hova jelentkezel egyébként kedves kérdező?:)) ( persze ha nem baj hogy megkérdeztem)

2020. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!