Egy nyelvszakos BA után milyen képzést javasoltok, ami kiegészíti azt és a kettő együtt nagyon jó munkalehetőségeket adhat?

Figyelt kérdés
Ritkább nyelvről van szó, de nem vagyok benne biztos hogy megállnám a helyem a munkaerőpiacon ha ezután már nem tanulnék semmit.

2020. jan. 5. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Elsős nyelvszakos vagyok, hollandos.

Én gazdasági mesterre tervezek úgy, hogy szabválokkal összeszedek 30 kreditet.

Most az első félévben felvettem szabválnak 4 kreditért gazdasági tárgyat és a karon is van olyan minor, amiben van 1-2 gazdasági tárgy, asszem 8 kreditért. Értelemszerűen erre a minorra megyek.

Nekem ez a tervem, de nem tudom, hogy te hova tervezel.


Egyébként ha ritkább nyelvről van szó, mint a holland(kulcsszavaknál néderlandisztikát láttam), akkor akár jobb pozíciókra is jelentkezhetsz SSC-ben, itt már 250-270 nettó megvan. Bár több körös a bejutás.

2020. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy valahogyan össze lehet szedni a 30 kreditet, de az a tudas nagyon kevés egy jobb gazdasagi mesterhez, nem is beszélve arról, hogy a hiányzó 30 kreditet az első evben kell teljesíteni ami valószínű mikrookonomia, matek, statisztika stb targyak lesznek. Akkor inkább érdemesebb megcsinalni az alapképzést, főleg azért, mert fokozatosan áttérnek a 4 év alap+1 ev mesterképzésre, ahogyan idén az ng és a turizmus is mar 8 féléves képzés.
2020. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó most megnéztem, tényleg 8 féléves a turizmus és nemzetközi gazdálkodás, de nem az elmélet lesz több, hanem a szakmai gyakorlatot tolják ki 1 félévről 2-re. Ennek megfelelően nem lesznek 1 évesek sem a mesterképzések.


Illetve a kreditekről:

Vannak azok a mesterképzési szakok, amikről te beszélsz: teljesíteni kell 30 kreditet a felvételhez, majd még 30-at a mester első két félévében, pl.: pénzügy mester.

Viszont vannak olyan gazdasági mesterképzések, amihez nem 60 kredit kell, mint ahogyan te számoltad, hanem csak 30/15

Pl.: a marketing, a vállalkozásfejlesztés és a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás ilyen szakok.

Itt elég a 30 is, sőt a nemzetközinél még a 15 is, bár ott nem 30, hanem 45 a teljesítendő kreditek száma.

Az ilyeneken előszeretettel várnak több tudományterületről hallgatókat.


A miskolci egyetem GTK kara például így ír a vállalkozásfejlesztés mesterszakáról, hogy kiknek ajánlják(továbbá):


"Mérnököknek, pedagógusoknak, bölcsész, egészségügyi és egyéb szakterületen diplomával rendelkezők számára új szakmai készségek, elméleti és gyakorlati üzleti ismeretek megszerzése érdekében, melyek egyrészt versenyelőnyt jelenthetnek saját szakmájukban, másrészt lehetőséget teremt számukra új szakterületek megismerésében, meghódításában."


És nem, az a tudás egyáltalán nem kevés.

Ha az lenne, nem egedném az ilyen átjárásokat és nem ajánlanám mérnököknek meg bölcsészeknek.

2020. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
engednék, ajánljanák*
2020. jan. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Szóval, hogy világos legyen Közgazdaságtan=matematika. Ezek uzleti szakok és nem közgazdasági mesterszakok. Nyilván azt irja, hogy vár boldog boldogtalant, mert a diakokbol él, látod ez a közgazdaságtan... Attól még Te egy bölcsész diplomával hátrányból indulsz, mivel nyelveket beszélni nem egy elerhetetlen dolog manapság. Nem beszélve arról, hogy a magyar gazdasagi képzés nagyon messze van a vilagszinvonaltol. Amit Te elérhetsz, hogy elmész egy sscbe és mellette ha felvesznek akkor utana lesz valami sejtesed a gazdaságtanrol. SZÓVAL HA NEM VAGY PENGE MATEKBÓL ÉS STATISZTIKABOL akkor inkabb kezd az alappal, nem véletlenül indítják. De ha neked elég egy oklevél a polcra valódi tudas nélkül akkor csináld.
2020. jan. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

" Szóval, hogy világos legyen Közgazdaságtan=matematika. Ezek uzleti szakok és nem közgazdasági mesterszakok. Nyilván azt irja, hogy vár boldog boldogtalant, mert a diakokbol él, látod ez a közgazdaságtan."


Köszönöm szépen, de nem kérek a hegyi beszédedből.

Én nem mondtam semmilyen közgazdasági szakot, ezek üzleti (hivatalos gazdaságtudományi) mesterképzések.


Minden egyetem a diákokból él. Ennek ellenére a BME nem fogja azt mondani, hogy gyere ide mérnökinfóra mesterre bölcsészdiplomával és 40 kredittel, mert nem ajánlott.

A gazdaságtudományok hallgatói nagyrész humán beállítottságúak, így majdem azonos képességűek a bölcsészek és a "közgazdászok", akiket te üzleti képzéseseknek hívsz.


"Attól még Te egy bölcsész diplomával hátrányból indulsz, mivel nyelveket beszélni nem egy elerhetetlen dolog manapság."


Te azt csak maximum hiszed! xD

Hallanál emberkéket, hogyan motyognak angolul meg németül. Ez a duma, hogy mindenki beszél már angolul meg németül folyik már egy pár éve, csak az a baj, hogy qrvára semmi alapja! Maximum ilyen megértetem magam szinten áll az átlag ember, bár még azt is kétlem.


Bölcsészdiploma. És? Mihez képest? Mert egy programtervező informatikushoz képest igen, de egy vidékfejlesztési mérnökhöz vagy építőmérnökhöz képest még nekem is jobb a kilátásom, sőt.


Itt csak megmutatkozik, hogy utálkozni jöttél ide, mert a szalag mellett semmi jobb dolgod nincsen.

Legalább segítettél volna a kérdezőnek, de nem!

Csak belémkötsz, mint egy igazi semmirekellő.


Mit érdekel TÉGED, hogy ÉN mit csinálok?

Takarodk vissza a kis kotorékodba.. szánalmas vagy.

2020. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

Nem én vagyok aki személyeskedik. De tudod a hülye a saját kárból tanul.Még az sem biztos, hogy egyáltalán lesz e diplomád bármilyen is.


Teljesen jó indulatból írtam, hogy ne álmodozz olyanokról, aminek nincs valóságalapja.


És veled ellentétben nekem több diplomám is van. Miskolcon végeztem jogot nappalin 1999-ben, természetesen van jogi szakvizsgám, akkreditált coach vagyok és elvégeztem vezetés szervezés MSc-t szóval a gazdaságtudományi szakokról is van fogalmam. Ja és beszélek angolul, franciául és németül.


A tanácsom teljesen ingyen volt, és látszik milyen a szinted a reakcióból. És még egy ingyen tanács: gondolkozz és nőj fel, mert még egy szalagmunkásnak is nagyobb a reputációja.

2020. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%

És mivel hiányoltad a segítő szándékot a minimum szükséges 30 kredit összetétele pld. egy vállalkozásfejlesztési MSc estén:

A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 30 kredit az alábbi területekről:


- módszertani ismeretek (matematika, statisztika) területéről 8 kredit;


- elméleti-gazdaságtani ismeretek (mikroökonómia, makroökonómia, pénzügytan) területéről 10 kredit;


- üzleti ismeretek (marketing, gazdasági jog, vállalatgazdaságtan, számvitel, vállalati pénzügy) területéről 12 kredit.


[link]


Hogy miért? Mert az alapszakos statisztika és matek feltétele annak, hogy képes legyél megérteni a [link]


a fenti mintatervben szereplő Kvantitatív statisztikai módszerek vagy a kontrolling tárgyat.

2020. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Nagy karriert futottál be, ha itt tengeted a szabadidődet.


Gratulálok a két diplomádhoz, már ha valóban igaziak is és nem a nyugatiban vetted őket.


Angolul és németül én is beszélek, lassan hollandul is.


"Teljesen jó indulatból írtam, hogy ne álmodozz olyanokról, aminek nincs valóságalapja."

Na pont az ilyen emberek miatt tartunk a rendszerváltás óta abban a gödörben, amibe sikeresen beleestünk.

Álmodni kell és küzdeni! Aki nem mer, az nem nyer!

Én merek és ha szerencsém van, akkor nyerek.


Köszönöm a tanácsodat, a legelső kukába szépen beledobom, mert totál haszontalan.,



"És mivel hiányoltad a segítő szándékot a minimum szükséges 30 kredit összetétele pld. egy vállalkozásfejlesztési MSc estén:"


Nagyon ügyes vagy! Én ezekről már tökéletesen informált vagyok! :D

Idén felvételizek levelező foszkra.

Így ezekkel a kreditekkel + a szakomon összeszedett szabválokból pakkra kitöltöm a teljesítendő krediteket, nem kell aggódnod!


És nem, még mindig sehol nincsen segítő szándék.

Csakis kioktatásra van kiélezve a válaszod, nem informálásra.

2020. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Én most végzek nyelvszakon(orosz) és tolmácsképzőre fogok menni ezután. Hírből és ismeretségből is úgy látom, hogy nagyon rugalmas és jól fizető szakma.
2020. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!