Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan, hogy késő tanulni?

Van olyan, hogy késő tanulni?

Figyelt kérdés

25 évesen mennék egyetemre, most ősszel. Ez az első diplomám lenne. Nem késő szerintetek? Nappalin szeretnék tanulni. Vagy ennyi idősen inkább válasszam a levelezot?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 6. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne késő? Én támogatlak ebben, hajrá. De ha már mész valami tényleg hasznosat végezz, még ha nehezebb is
2020. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Olyan van, amit egy idő után már nem érdemes elkezdeni. Ilyen például az orvosi. 50 évesen orvosiba belekezdeni felesleges már és nem is fogsz tudni. Mivel lehetséges, hogy érettségivel kell kezdened, hogy egyáltalán bekerülj. Az egy 2 év készülés. Már 52 éves vagy. Akkor 6 év az orvosi 58 éves vagy. Ebben helyezkednél el a továbbiakban? Akkor rezidens képzés is ott van. Például Neurgológus esetében 6 év. Akkor már 65 éves vagy. Mehetsz nyugdíjba. Na meg más kérdés, hogy miből fogsz élni-e 14 év alatt amíg tanulsz, hiszen dolgozni mellette nem fogsz tudni...


Szóval, ja van olyan, hogy késő tanulni. De, ha csak otthon munka után, tanulsz magadtól könyvekből, azt persze lehet....


25 évesen levelezőn elkezdeni egy diplomát nem késő. Munka mellett is lehet. Persze attól is függ milyen szak. Például egy müszaki menedzser szakot, pénzügyit, mérnökinfot..stb levezőn lazán lehet tenni, munka mellett is. Egy jogot már nem fogsz tudni.

2020. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosem késő.
2020. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van, aki eltart, jobb a nappali.

én 30x évesen levelezőre járok, és hát nagyon távol áll az itteni anyag (és óraszám) a nappalisokétól. Vizsgán a követelmény viszont ugyanaz.

2020. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan van, hogy tanulni késő, olyan van, hogy már nem érdemes. Az előző is ezt írta le, hogy valamikor már kivitelezhetetlen valamilyen szak. De van egy kivétel.: Az NKE nappalira csak a 25 alatti diákokat vesz fel, ha Te 25 elmúltàl és akkor akarsz nyomozó lenni, akkor meg kell várnod, hogy újjà szüless. Igen, ebben az esetben elkèstèl.

Viszont, ha nem ilyen szakra jelentkezel, akkor hajrá! Szerintem egyébként is érdemes kihagyni pár évet, mert sokan 18 évesen csak beleugranak az egyetembe, mert feltétlen szükségesnek tartják/menőnek tartják majd elvèreznek. Pár év múlva mind érettebbek leszünk, esetleg már van szakmánk is, és vannak biztos dolgok az életünkben, ha esetleg nem jönne össze az egyetem akkor is.

2020. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Persze, hogy eltér az anyag levelezőn. Hiszen nincs olyan óraszám, mint nappalin. A levelező lényege, hogy egy minimális alapot kapsz a többit magadtól tanulod a könyvekből és jegyzetekből. Ha valamit nem tudsz akkor keresheted az oktatót segítségként...
2020. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment, illetve marketing ami érdekel. A férjem dolgozik, az ő fizetéséből nagyjából kijovunk, és mellette én is dolgoznék valamit. Ha levelezore megyek akkor teljes munkaidőben, ha nappalira akkor részmunkaidőben, vagy alkalmi munka.
2020. jan. 6. 12:29
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen szakoknál, ahogy írtam nem feltétlen szükségszerű nappali tagozatra járni. Levelezőn is megkapod ugyanazt a képzést és öneállóan is tudsz tanulni. Sőt. Sokszor jobb önállóan tanulni, meg amúgy is: nappalin is ugyannyit kell otthon a jegyzetek/könyvek felett bújnod. De ezek a szakok nem is nehezek. Én levelezőn csinálnám, ha már dolgozok valahol.
2020. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem késő, 25 évesen biztosan nem, akkor még az orvosi sem lenne az...

Viszont érdemesebb szerintem is levelezőn, ha olyan a szak.

Ha indítják, akkor meg lehet csinálni.

Viszont szerintem gazdasági szakkal nehéz elhelyezkedni ebben a korban (28 évesen végzel) szakirányú tapasztalat nélkül...


Gépészmérnöki, mérnökinfó amivel nagyobb eséllyel el lehet helyezkedni.

2020. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az említett két szak miatt igazán nem éri meg feladni a munkádat, és a biztos megélhetést, hiszen levelezőn is simán elvégezhetőek.

Mai fejjel én is inkább levelezőre mennék, az anyagok jegyzetekből is lazán érthetőek, szóval felesleges egész nap az egyetemen lenned.

2020. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!