Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok hova tudok...

Amlator12 kérdése:

Mit ajánlotok hova tudok ezzel továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hónapom van a jelölésre, és még fogalmam sincs.

Matekból nem vagyok jó. Többi mind elég jó.

Töriből gondolkodtam emelten. Ezekkel így mire mehetek?

Tesi-töri tanárira gondoltam, viszont nem keresi túl magát. Ezen kívűl ajánlat?

Bármint meghallgatok. A pont határ maximum 380.



2020. jan. 7. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Fordítva ülsz a lovon. Azon gondolkozz, milyen munkát végeznél szívesen! Ha megvan, keress képzést hozzá!
2020. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy ötletem sincs:(

Amit igazán szeretnék. Jogászt. Nem tudnám elérni magas pinthatár miatt. Más ötletem nincs:/

2020. jan. 7. 23:56
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
A budapesti fizetős jogász képzések ponthatárai mind 380 alatt voltak tavaly.
2020. jan. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem ülsz fordítva a lovon, jól csinálod: legyél tisztában vele, hogy miben vagy jó, miben kevésbé. Aztán nyálazd végig a felvi.hu-t, hogy mi jöhet szóba a képességeid alapján, mi mindenre lehet jó az a pár tantárgy, amiből a legjobb vagy, ill. ami a legkönnyebben megy neked.

Ha viszont nagyon nincs még elképzelésed, akkor érdemes lehet kihagyni egy évet, dolgozni menni, akkor majd könnyebben letisztul, hogy mit is vársz az élettől.

2020. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

2020-tol a vidéki egyetemeken a jogász kepzes ÁLLAMI ponthatara 440 helyett 350!!!! lesz 😃

Szóval simán lehet esélyed

2020. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"2020-tol a vidéki egyetemeken a jogász kepzes ÁLLAMI ponthatara 440 helyett 350!!!! lesz"

Miről beszélsz? Hogy mennyi lesz a ponthatár, az csak nyáron derül majd ki, miután összesítették, hogy egyáltalán hányan jelentkeztek, és közülük hányan hány pontot értek el.

2020. jan. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%

A tesi-töri szerintem szuper szakma, HA sportolsz valamit. Sportolsz valamit komolyan?


Mint tesitanár, rátanulsz kicsit és elmész fitnesz edzőnek. Van pár ismerősöm akik ezt csinálják és nagyon komolyan nyomják.


Más, jobbára matekmentes szakok például orvosi, gyógyszerész, biológus, kommunikáció/média, ezek nem érdekelnek?

2020. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%

#6

[link]



Egyébként a jogászkepzesben az állami ponthatár minimumat lehetett eddig is tudni, mivel azt az állam FIXen megszabta, hogy X pont alatt nem lehet és kész és ha nem éri el senki, akkor ez van, az adott egyetemen nem lesz állami ösztöndíjas hallgató, ennyi

Max annyi változhat, hogy tavaly 440 volt és Győrben volt 1-2 ponttal több, de lejjebb sehol se mehet

2020. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a jogászkepzesben az állami ponthatár minimumat lehetett eddig is tudni, mivel azt az állam FIXen megszabta, hogy X pont alatt nem lehet és kész és ha nem éri el senki, akkor ez van, az adott egyetemen nem lesz állami ösztöndíjas hallgató, ennyi"

Tehát nem a "ponthatárt" lehet tudni előre, hanem a minimumot. Az ég és föld. Ha hatszor annyian jelentkeznek idén, mint amennyien tavaly, és minden jelentkező a maximálisan elérhető pontszámot éri el, akkor nyugodt lehetsz benne, hogy nem 350 lesz a "ponthatár".

2020. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Valószínűleg 350 körül lesz, mert most már az 1. emelt érettségiért -mivel kötelező- nem valószínű, hogy fog pont járni

És igen, a minimum és maga a tényleges ponthatár nem ugyanaz, de eddig elég kevesen értek el a minimumot is

És ha most az 1. Emelt után nem jár plusz 50 pont, annyira sokan most se fogjak elérni

Mert nem tűnik soknak a 350 pont, de ha már csak a 2. Emelt után van 50 plusz pont, akkor azért annyira nem is kevés

2020. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!