Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli vagy Pázmány vagy METU?

Károli vagy Pázmány vagy METU?

Figyelt kérdés

A három egyetem közül melyiken érné meg a legjobban tanulni? Nemzetközi Tanulmányok szak, illetve Politikatudomány szak érdeklene. Az elsőt mindhárom indítja, a másodikat csak a Károli és a Pázmány. Tavaly érettségiztem és jelenleg a BGE-re járok,Nemzetközi Gazd.-ra, de mivel nem nagyon fekszik a közgáz és a pénzügy ezért inkább váltanék. A konkrét kérdésem az lenne, hogy melyikkel járnék jobban? Melyik könnyebb?Magolással még megvagyok, de a matekos részek nem mennek. 360 pontom van.

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 8. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
15%
A METU erősebb a nemzetközi tanulmányokban.
2020. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a célod vele.

Ha könnyen akarsz diplomát, alacsony ponthatáron úgy hogy államin tanulhatsz, akkor Milton Friedman Egyetem ( igen, idén már náluk is vannak államis helyek, fogalmam sincs miért és hogyan :D ). - Ott indul politológia és nemzetközi tanulmányok szintén.

A METU-n szerintem sokat kellene fizetned egy olyan végzettségért, amely nem feltétlen kecsegtet magas jövedelemmel, ha nincsenek meg a kapcsolataid. Én jártam ide egy rövid ideig, nekem a hely atmoszférája sem jött be. Mások nagyon szeretik én valahogy nem éreztem át azt az életérzést :D


A Pázmányon építhetsz ki jó kapcsolatokat, mivel katolikus egyetem révén sok jobboldali, konzervatív fiatalt vonzanak ezek a képzéseik, akik valamilyen szervezetben aktívan dolgoznak. Így ott építhetsz ki kapcsolatokat. Az oktatás színvonalát nem ismerem.


Károli, itt a nemzetközi tanulmányok indul csak ahogy láttam a kettő közül, ott egy szakirányt láttam: nemzetközi gazdasági kapcsolatok-at, nem tudom ott mennyi gazdasági tárgy lenne, de ha annyira azok nem voltak szimpik lehet nem ez a megfelelő hely neked.


Egyébként ha a legkönnyebbet szeretnéd, akkor Milton. Igaz egyik sem azok közül amit felsoroltál, bocsi :(

2020. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!