Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első félèv aktív, vizsga...

Első félèv aktív, vizsga nélkül, második félèv passzív, honnan fogom folytatni?

Figyelt kérdés

Elèg bonyolult kèrdèsem, vagy lehet hogy csak nekem bonyolult még

Szòval, szeptemberben felvettek egy főiskolára, önköltséges formába, levelező tagozatra. Most van jelenleg az első félévi vizsgák. Viszont nekem olyan november közepén kiderült egy betegségem( pajzsmirigy problémám van még mindig kezelik) elèg súlyos lett, elsőnek csak gyògyszert szedtem, bejártam 2 hetente előadásokra,mellette dolgozok. Aztán dec elején voltam a dokimnál, és kaptam szteroid kezelést mivel a gyògyszer nem teljesen segített. Befektettek a kòrházba így nem tudtam bejárni mèg a hátralévő zh-k ra sem, meg az előadásokra sem. Sajnos az utolagos passziválásrol lemaradtam, viszont nem vettem fel egy vizsgámat sem, leadtam az összeset mert így nem tudok levizsgázni. Most jelenleg úgy áll a helyzetem hogy ez a fél évem aktívon van a második fél évem meg passzivon. A kérdèsem csak az lenne hogy én 2020 szeptemberèben hol fogok kezdeni? Újra első éves leszek? Mivel ugye az első fèl évet sem teljesítettem. Vagy elkezdem a második fél èvet csak közben kétszer annyi tárgyam lesz? Köszönöm ha valaki ebben segít nekem:)


2020. jan. 9. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egy tárgyból megvan az aláírásod, akkor mehetsz vizsgázni. Más nem számít. Hogy mikor mész, az rajtad múlik. Aláírást szerezni nem kell megint, amíg a meglevő érvényes. Hogy az mennyi idő, azt a tanulmányi szabályzatban meg tudod keresni.


Ha akarsz felveszel még 20 tárgyat és elmész 30-ból vizsgázni, vagy ahogy neked tetszik. Vagy felveszel 2 alibi tárgyat, hogy ne legyen annyi vizsgád. Te tudod, milyen tempóban szeretnél haladni.

2020. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
első ez szép de kb egy évig érvényes egy aláirás tudtommal.
2020. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a tárgyak között biztos vannak egymásra épülők, és az első félévből egy tárgyad sincs meg, át fognak rakni az új évfolyamhoz, és tiszta lappal kezdesz. Egy államilag támogatott féléved elveszett, ennyi.
2020. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben :) köszönöm a gyors vàlaszokat :)
2020. jan. 9. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!