Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szakon a gyakorlatot az egyetem szabja meg vagy egyénileg kell/lehet keresni?

Figyelt kérdés

Illetőleg hogyan zajlik ezen a szakon a szakmai gyakorlat? Milyen gyakorlati helyet érdemes keresni?

Aki végzett ezen a szakon és leírja a tapasztalatát ezzel azt előre is köszönöm.



2020. jan. 10. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem közzéteszi a követelményeket a szakmai gyakorlati hellyel kapcsolatban. Ezek azért nem szoktak vészesek lenni (legalább X éve működjön, legyen min. Y alkalmazottja és Z Ft árbevétele). Ha tudsz egyénileg gyakorlati helyet találni, akkor csak meg kell felelnie ezeknek a követelményeknek, és mehetsz oda is, de ha nem találsz, az egyetemeknek jellemzően vannak partnerei, ahol teljesítheted a gyakorlatot.

Olyat érdemes, amilyen típusú munkát a későbbiekben szeretnél végezni. Én pl. tudtam, hogy multizni nem szeretnék, úgyhogy KKV-knál kopogtattam. De volt olyan évfolyamtársam is, aki mindenképpen a közigazgatásban szeretett volna elhelyezkedni, ő ott keresett gyakorlati helyet.

Egyébként nincs nagy jelentősége, azt kell megnézned, mi a fontos neked. Ha csak az, hogy legyen meg a papír, gyakorlatilag bármelyik vállalkozás ki tudja tölteni, és igazolni tudja, hogy ott voltál, a kutya nem ellenőrzi. Ha komolyabb munkalehetőség kell, akkor célszerű olyan helyet választani, ahol hosszútávon is tudnál dolgozni, és komolyabb karrierlehetőség is van, mint Excel-függvények másolgatása.

2020. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!