Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debrecen vagy Szeged jobb...

Debrecen vagy Szeged jobb továbbtanulás céljából? Nemzetközi gazd. Vagy gazd. Men?

Figyelt kérdés

Imádok nyelveket tanulni, ezért is tetszett meg a nemzetközi gazd. szak, de ez csak Debrecenben van, de a gazd.men.-en is nagyon gondolkozok, hogy jó lenne (eredetileg ez volt a terv).

nem tudok dönteni sem a két város, sem pedig a két szak között.

vélemény,tapasztalat mind érdekel a városokkal és a szakokkal kapcsolatban is



2020. jan. 6. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen vagy Szeged jobb továbbtanulás céljából?

Közel egyforma!

Szeged a Tisza partjával gyönyörű, fiatalos és pezsgő!

Debrecenben a város is és az egyetem is gazdag - és drága.

Debrecen dinamikusabban fejlődik, nagyobbak a lehetőségek.

2020. jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, esetleg a két szakról van valami tapaszalatod?
2020. jan. 8. 00:20
 3/4 anonim válasza:

Én Debrecenben tanultam nemzetközi gazdálkodást és nagyon szerettem. A tanárok szerintem nagyon jók és a tárgyak egész teljesíthetők. A matek és a statisztika igen hangsúlyos, mivel a közgazdaságtanban mindkettő elengedhetetlen. Matekon belül is a függvényekkel fogtok sokat foglalkozni, csakugyan a közgazdaságtan miatt. Emellett természetesen joggal, kereskedelemmel, vállalati ismeretekkel, politológiával, stb. is fogsz találkozni. Érdemes megnézni az órarendeket félévekre visszamenőleg, valamint a tantervet is a www.econ.unideb.hu oldalon.


Na és Debrecen, mint egyetemváros szerintem nagyon jó választás. Sok a fiatal, és nem csak magyarok, úgyhogy a külföldiekkel is haverkodhatsz, így pedig szinten tarthatod a nyelvtudásod. Rengeteg szórakozási lehetőség van. Majdnem minden napra jut egy egyetemi buli valamelyik kampuszon. Továbbá sportolási lehetőségekben sem szűkölködik. Összességében szerintem teljesen élhető a város és barátságos. :)

2020. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Debrecen és Szeged a két legjobb vidéki város!

Jó egyetem, jó feeling, jó infrastruktúra, élhető léptékek.

Én debreceni vagyok, és Szegedre jártam, a feleségem (1 éve) szegedi, és Debrecenbe járt.

Most Szegeden lakunk, de nyáron Debrecenbe költözünk, mert ott kaptunk mindketten (jó) állást.

Nagyon-nagyon nehéz dönteni!

2020. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!