Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME VBM vegyészmérnöki szak...

BME VBM vegyészmérnöki szak vagy ELTE TTK vegyész szak?

Figyelt kérdés

Hol kapok jobb képzést? Melyik a modernebb? Előnyök - hátrányok a két iskola között. A diploma után kutatóként szeretnék elhelyezkedni.


Sokan mondták, hogy egy BME-s diploma sokszor többet ér egy ELTE-snél.


Mennyit befolyásol a képzésen az, hogy a BME VBK vegyészen 100 ponttal magasabb a ponthatár?



2020. jan. 11. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A pontszám csak azt jelenti, hogy többen jelentkeznek a BME-re, mint az ELTE-re, és népszerűbb az a szak. Azért népszerűbb a vegyészmérnöki, mert komplexebb, nemcsak a kémiai tudást alapozza meg, hanem inkább a vegyipari műveletekre koncentrál a későbbi években, meg őszintén szólva, rengeteg ember azt hiszi, hogyha idejön, akkor biztos elvégzi könnyedén és jó állást kap.

Én BME-re járok, de nagyon gondolkoztam végzősként az ELTE-n. Nem bántam meg a választást, több a matek, de sokkal több tudományággal ismerkedtem meg itt, nagyon szeretem a szakot.

Akkor érdemes az ELTE-re menned, ha nagyon nem érdekel az ipar. Azért számít elvileg jobb képzésnek a BME, mert a kémiai alapok megvannak itt is elég részletesen, de aztán gyakorlatiasabb tudást ad (lehet most vitatkozni, tudom, sokan szidják a BME-et). Kutatni BME-n is tudsz, vannak olyan szakirányok, amelyek a kutatásra specializálódtak, de emellett tanulnod kell ipari technológiákat is.

Könnyebbségre igazából egyik se könnyebb, talán az ELTE olyan szempontból, hogy sokkal homogénebbek a tárgyak, míg a BME-n azért vannak olyan tárgyak is, amelyek elég távol tudnak állni az embertől (míg mások imádják őket). Modernségre igazából annyit tudok mondani, hogy a BME CH épületétől kb. bármelyik épület modernebb Magyarországon. :D

Igazából szerintem szép szakma a vegyész/vegyészmérnöki, egyikkel se fogsz nagyon mellélőni. :)

2020. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!