Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri vegyésznek tanulni?...

Megéri vegyésznek tanulni? Mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés

Mennyire keresett egy vegyész?És hol dolgozhat(erre kb konkrét választ a gyógyszergyáron kívül nem találtam :D)

A kémiát nagyon szeretem sőt imádom az előző évi emelt érettségiket mind 95-98 százalékosra írom. Matekból sajnos nem vagyok jó mennyire kell oda?

U.i. bocsánat az undorító fogalmazásért de rettenetesen fáradt vagyok válaszokat előre is köszönöm :)



2018. okt. 28. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
A reakcióegyenletekhez és a számításokhoz kelleni fog a matek, tehát nem árt, ha jó vagy benne. Egyébként meg akkor éri meg vegyésznek menni, ha van is olyan cég, ahova mehetsz utána dolgozni v. külföldre mész.
2018. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó szakma. Ha az emelt kémiás matek megy, akkor biztos, hogy nem lesz nagyobb gondod a többivel se. Amúgy a gyógyszeripar nagyon nagy, és a genetikának, immunológiának hála ezerrel fejlődik is! Persze, nem csak gyógyszercégekhez lehet menni, ott az élelmiszeripar, anyagtechnológia is.
2018. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Analitika, biokémia, gyógyszeripar mind nagyon piacképes területek. Tehát bizony a vegyészen belül is függnek a lehetőségeid attól, hogy milyen irányba mész, hol helyezkedsz el, ill. milyen fokozatig tanulsz stb.


Szerintem egy viszonylag stabil, közép matek tudás elég. Feltételezem, ha jó emelt kémiákat írsz, azok a számítások jól mennek. :) Nem a két félévnyi kis matek konkrétan az, ami nehéz és nem is ezen hullanak az emberek.

2018. dec. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek ment a zöld pacsi :) Igazából a legnagyobb félelmem hogy nem fogok tudni könnyen elhelyezkedni...
2019. jan. 8. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!