Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég e a BSc, vagy fontos egy...

Elég e a BSc, vagy fontos egy Msc elvégzése?

Figyelt kérdés

Június elején fogok államvizsgázni és ha szeretnék menni szeptembertől MSc-re február 15-ig el kell döntenem akarok e menni tovább.

Kémia BSc-t végzek, ha megyek MSc-re élelmiszerbiztonsági és minőségi mérnökire szeretnék menni. (A szakom borzasztó rosszul van felépítve és elegem van belőle, ezért nem megyek azzal tovább). Viszont nagyon kiábrándító volt az egész egyetem és nem azért, mert nem vettem elég komolyan. Dolgoztam már sok helyen, próbálgattam magam. Nem tudom megéri e nekem még az a plusz két év, ami idő alatt nyilván nem tudok pénzt keresni vagy csak nagyon keveset. Ezzel a két szakkal tudok e majd később tovább menni? Esetleg van e olyan, aki ilyet végzett?



2020. jan. 12. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lenne érdemes ezt eldönteni (én is így csináltam) hogy rákeresel álláskereső oldalakra és ott megnézed van e ilyen meghirdetett állás és ha igen akkor mik a feltételei. Ha azt írja hogy elég hozzá a BSc akkor szerintem fölösleges lenne az MSc diploma, főleg ha már eleged is van belőle, ha azt írja a legtöbb állás feltételei között hogy MSc diploma akkor érdemes lehet megcsinálni az MSc diplomát.
2020. jan. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak általánosságban tudok válaszolni, konkrétan a kinézett/végzett szakokkal kapcsolatban nem. Ha tovább akarsz lépni a szakmádban, akkor hosszútávon egy MSc mindenképpen többet fog érni mint egy Bsc, rosszabb nem lesz tőle a helyzet. A környezetemben sokan csinálják azt, hogy elvégzik a BSc-t és próbálnak az elképzelésüknek megfelelő munkahelyet találni az alapdiplomával. 1-2-3 év múlva már jobban látják az irányt, hogy igazából mit szeretnének és akkor ehhez keresnek egy MSc képzést. Persze ennek megvan a nehézsége - visszaülni az iskolapadba akár csak levelezőn munka mellett -, de így legalább olyan irányban haladnál tovább, ami valóban érdekel és hasznos. Nézz szét, hogy a kémia BSc-vel milyen lehetőségeid lennnének a munkaerőpiacon és utána eldöntöd. Hátha sikerül olyan munkáltatót találnod, aki támogatja a tanulásodat. Sok sikert!!!
2020. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!