Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME VBK vegyészmérnök...

A BME VBK vegyészmérnök tényleg a annyira nehéz, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm azt mondja, hogy csak az tudja teljesíteni aki 0-24-ben tanul és ha oda megyek nem lesz semmi szabadidőm. Sokan azzal jönnek, hogy a tanárok szét szívatják a hallgatókat, hogy tényleg csak a kemény mag maradjon.


Szerencsére szakmai iskolába járok, szóval kémiából heti 12 órám van, tehát abból megvan egy erős szakmai alap. Emellett biológiát tanulok emelt szinten, így ebből is egy elég jó alap tudásra tettem szert az átlaghoz képest.

A matekkal sajnos hadi lábon állok a tanár miatt [nem mentegetőzni akarok, sajnos ez így van és ez benne van a pakliban] (4,0 az átlagom, de elég sok a hiányosság) emiatt plusz matekot vettem fel, hogy ebből a tárgyból is legyen egy biztos tudásom (kb a közép matek érettségi 80-90%-os eredményét célzom meg)

Ilyen háttérrel mennyire lenne nehéz elkezdeni az egyetemet?



2020. jan. 13. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg ismerősöm azt mondja, hogy csak az tudja teljesíteni aki 0-24-ben tanul és ha oda megyek nem lesz semmi szabadidőm. Sokan azzal jönnek, hogy a tanárok szét szívatják a hallgatókat, hogy tényleg csak a kemény mag maradjon."


Az ilyeneket mindig fenntartásokkal kell kezelni. Nyilván nem egyszerű, de hát ha az lenne nem hívnák egyetemnek. Mindig azok panaszkodnak a leghangosabban, akik hozzászoktak, hogy középiskolában kevés tanulással is jó eredményeket értek el. Nem gondolnak arra, hogy mondjuk egy félév végi gimus 4-es esetén, (amit a doga előtti esti tankönyvlapozgatással, és némi puskázással szereztek), ha vissza kéne adni az egész tananyagot, akkor hány %-át tudnák. Elárulom, nagyon keveset. Az egyik fő különbség, hogy egyetemen nagyobb anyagrészekből van általában számonkérés. Illetve javítani se mindent lehet...


Kell tanulni minden egyetemen, de ha nem kéne, és amit megtanulsz, az nyomot is kell, hogy hagyjon, ha azt akarod, hogy ez legyen a szakmád.


Szóval ne rettentsenek el ezek, akiktől én ilyeneket hallottam, azok xartak a tanulásba, csak panaszkodtak, és feladták még az elején.

2020. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*de ha nem kéne, akkor miért hívnák egyetemnek?
2020. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most vagyok másodéves. Tényleg nehéz, de ha valaki rendesen készül és gyakorol a zh-kra, beugrókra, laborokra, és van motivációja a tanuláshoz akkor nem kell félnie hogy kibukik az egyetemről. Szabadidő tényleg nem sok van, főleg ha nem csak 2essel akarsz átmenni mindenből. Nyilván vannak szopatós tanárok, de vannak nagyon rendesek is. Biológia eddig semelyik tárgyból nem jött elő, de biokémia lesz majd később.

A matek nagyon fontos, ha nem szereted, nem érdemes mérnöki szakra jelentkezni. Illetve a fizika is jelentős, első félévben kb. több fizika volt mint kémia.

De egyébként a gyk népségére jobban hallgatsz, mint a saját ismerőseidre?

2020. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ott végeztem, tényleg kb semmi szabadidőm nem volt, de ez elsősorban zh, illetve vizsgaidőszakra igaz. Bár ezeken kívül is vannak mindig laborok, amiken beugró van, szóval azokra tanulni kell folyamatosan, meg jegyzőkönyveket írni. Matek az nem csak a matekos tárgyakból jön elő, hanem ott van a fizkém, fizika, stb. De az elejétől elmagyarázzák általában a dolgokat, szerintem simán meg lehet érteni. De tanulni sokat kell, ez tény, nem egy lébucolós szak.
2020. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!