Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémiát tanulok, de nem...

Kiarawxw kérdése:

Emelt kémiát tanulok, de nem tudom, hogy milyen irányba menjek tovább? A kémia szinte csak a biosszal "párosítható", de én jobban szeretem a matekot a biosznál.

Figyelt kérdés

Milyen szakokra tudok jelentkezni fősulira/egyetemre emelt matekkal és emelt kémiával? Ezekből szeretnék is emelt szinten érettségizni.

Érdekel a gyógyszerész szak is, de az biosz, s én inkább tényleg csak a matekkal és a kémiával szeretnék a jövőben továbbmenni.

Szüleimre ilyen szempontból nem számíthatok, mert egyikük kitért a kérdés alól azzal, hogy "Úgy rugdosták át egy kettessel minden évben", anya meg közölte, hogy őt nem érdeklni a jövőm.



2020. jan. 19. 12:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy faktválasztás előtt állok (10.-es vagyok), az emelt kémiát azt viszem tovább, s pluszba max. 2 faktot vehetek fel. Felvehetném mind a kettőt, de az már heti +6 órát jelentene (a kémia elvileg nem változik)-
2020. jan. 19. 12:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyik haverom pont emelt matek-emelt kémia párossal ment vegyészmérnökire. Oda ezek kellenek, meg némi fizika.
2020. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a vegyészmérnököt javasolnám, én is matek kémia párosítással vágtam neki a vegyészmérnökségnek, és a képzés során nagy hasznát vettem a középsulis alapoknak ebből a két tárgyból. Ott is van némi biosz, de viszonylag kevés és megtanulható. A gyógyszerész tényleg nagyon bioszos, sokkal bioszosabb mint amennyire kémiás, és matek meg alig kell. Esetleg ha nem érdekel a műszaki oldal, hanem inkább a labor, kutatás vonz, akkor nem kell mérnöknek menni, jelentkezhetsz vegyésznek is, ők is tanulnak matekot és jól jön nekik egy erős alaptudás.
2020. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!