Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek most egyetemre, vagy...

Menjek most egyetemre, vagy dolgozzak előtte 1 évet?

Figyelt kérdés

Most csinálom a teknikusit és nem tudom eldönteni, hogy menjek egyböl egyetemre, vagy dolgozzak a szakmában egy évet?

Szerintem megvan az előnye annak, hogy egyetem előtt dolgozok kicsit: összetudok gyüjteni egy nagyobb összeget egy év alatt, hogy egyetemen ne legyen a pénzzel sok gondom mondjuk, meg lesz időm csinálni egy nyelvvizsgat is.

De sokan azt mondják utána már nehéz lesz tanulni.

Kinek milyen tapasztalata van erről?.



2020. jan. 20. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Folytasd a tanulást. Könnyű kiesni belőle. Meg eléggé vonzó a munka, hogy van pénzed, nem kell kuporgatni. Szóval lehet, hogy ezért is nehezebb lenne utána visszaszokni ahhoz, hogy megint diák vagy. Én a helyedben tanulnék, ha van rá lehetőség. Mellette dolgozgatnék, alkalmi munkákat.
2020. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Egyet értek az előzővel. Először tanulj, aztán a munka.
2020. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Tanulás.


Én is hasonlóan voltam, és az 1 évből 4+ év lett.

Tényleg könnyű kiesni belőle.

2020. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha csak áldozatok árán is a tanulást folytasd ,nagyon nehéz visszarázódni ill. találsz egy jó munkahelyet jó fizetéssel és egyre csak halasztani fogod a továbbtanulást és arra jössz rá ,hogy már tényleg késő !!
2020. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki ezt a hülyeséget mondta, hogy könnyű kiesni belőle ne csináld, tanulj inkább... Egy év után gond nélkül ültem vissza az iskolapadba, átlagon felüli szorgalommal és jó jegyekkel végzem az egyetemet. Egy évvel tapasztaltabban. Én nem bántam meg, szerintem mindenkinek így kéne csinálnia, mert huszonévesen kikerülnek az egyetemről úgy, hogy kb. az egész életüket suliban töltötték, semmi közük a való élethez.
2020. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!