Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem oda vettek fel egyetemre...

Nem oda vettek fel egyetemre ahova szerettem volna :/. Most OKJ vagy inkább dolgozzak?

Figyelt kérdés

Sajnos egy 2012es törvény egycsapással intézte el, hogy aminek lenne értelme ne tudjam elvégezni (felsőfokú szakképzés->felsőoktatásba), ami meg még értékelhető, annak az óraszámát megnövelték.

Szívem szerint inkább dolgoznék akkor. Van esély, hogy így 19 évesen találok munkát. Mert annyira nem szeretnék itthon teher lenni, hogy nem tanulok, és nincs is munkám.


2014. aug. 1. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
inkább dolgozz. Az FSZ meg az OKJ csak időpazarlás
2014. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát kb egyetértek.

HR-esek röhögnek az OKJ-s önéletrajzokon, mert tudják, hogy semmi tudást nem ad.

FSZ képzéshez meg marha nagy szerencse kell.

Haveromat felvették FSZ rendszergazda papírral egy általános suliba. Minimálbért keres. Szóval nem könnyű megélni belőle de marha sok dolga van, 90 gép tartozik alá. Plusz minden rendezvénynél neki kell mindent beállítania.

2014. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát szerintem 19 évesen, egy szál érettségivel nem túl valószínű, hogy találsz munkát, ha meg mégis, akkor nagyon minimális pénzért. Én elvégeznék egy OKJ-t a helyedben, mert ha nem tudsz munkát találni, nagyon rosszul néz ki később az önéletrajzodban az egy éves lyuk. Viszont ha utána még lesz egy diplomád is, akkor azt látják majd a munkáltatók, hogy a kiesett évet is hasznosan töltötted, és próbálsz több lábon állni, ami azért sokkal jobban néz ki, mint egy év szünet.
2014. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Egy kis diákmunkával segíthetsz a szüleidnek, az OKJ-vel meg szakmát szerezhetsz. Nekem is ez a tervem, ha minden jól megy, a Számalknál kezdek és közben melózni fogok, Neked is ezt ajánlanám.
2014. szept. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nincs szakképesítésed, akkor tanulj, különben meg fogod bánni. Meta vagy számalk, mindegy, de ha most csak a melóra hajtasz, később gondjaid lesznek belőle.
2014. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!