Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan álljak neki autodidakta...

Hogyan álljak neki autodidakta módon az angol nyelv tanulásának?

Figyelt kérdés
Angolból érettségiztem, de éppen csak átcsúsztam belőle. Nagyon nehezen megy a nyelvtanulás, akkor el is vették tőle a kedvemet a tanárok, de a szakmámhoz pedig nagyon kellene. Sok mindent elfelejtettem belőle, szeretnék végre elkezdeni rendesen angolt tanulni is, még akkor is, ha kicsit tovább tart majd, mint másoknak. Szerintetek hogyan kezdjem el? A régi jegyzeteim már nincsenek meg.
2020. jan. 22. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nehezen megy, akkor neked különösen ajánlott tanárral tanulni. Ha ez semmiképpen nem pálya, akkor kedvcsinálónak próbálkozhatsz a duolingo oldallal, komolyabb tanulmányokhoz pedig valamelyik jól bevált tankönyvcsaládot ajánlom (pl. English File, Pioneeer).
2020. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a tanár nem opció, pedig tényleg az lenne a legjobb.
2020. jan. 22. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Könyvvel egyedül is meg lehet tanulni.

Ha valamit meg nem értesz, neten rengeteg anyag fent van.

Vagy pl megkérdezed itt gyk-n, vagy valami fórumon, vagy fb csoport. Rengeteg lehetőség van.

2020. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Maga a nyelvtan nem nehéz, nekem pl a szókincs fejlesztése a gyenge pontom.
2020. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az alapvető nyelvtant tudod, akkor jó módszer valami olyat angolul csinálni, ami alapból ėrdekel. Pl ha olvasni szeretsz, olvass angol könyvet, vagy hallgass angol zenėt, játssz angol játėkot, stb... Fejleszti a szókincsedet, ės talán újra megszeretteti veled a nyelvet is. Az elejėn lehet nehezebb lesz,de idővel egyre jobban fog menni. Sok sikert :)
2020. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsot! :)

Sajnos azért is csak foszk képzésre jelentkeztem (idén végeztem el), nem pedig alapképzésre, mert tudtam, hogy addigra úgysem lesz nyelvvizsgám (vagy csak nem bíztam magamban eléggé), pedig kiderült, arra is felvettek volna, így utólag már nagyon bánom a dolgot.

2020. jan. 24. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:

youtube:

Könnyen Gyorsan Angolul

ha angol nyelvű kell:

https://www.youtube.com/watch?v=IeaadwctbD4&list=PLAie3YzOYR..

2020. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!