Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 nyelvvizsgához és...

Angol B2 nyelvvizsgához és emelt angol érettségihez milyen tudás kell?

Figyelt kérdés

Ötös vagyok angolból de nagyon rossz a tanár és nevetve teljesítem amit ő kér (ami nem sok ezért vannak ilyen jó jegyeim, ami továbbtanulás szempontjából azért jó)

De igaziból a tudás emögött nem annyira biztos. Azt hallottam jövőre (amikor érettségizek) kelleni fog egy emelt érettségi a továbbtanuláshoz és egy nyelvvizsga is. Szóval én igaziból angolból akarom ezt az emeltet megcsinálni, főleg mivel azt hallottam a B2 és az emelt angol érettségi ugyan azon a szinten van, szóval ha az egyik sikerül akkor a másik is és akkor lesznek reményeim az egyetemre.

De nem tudom ehhez mit kéne tudnom? Vannak erre valami anyagok, segítségek? Leginkább autodidakta akarom megtanulni, suliban nem fogom magán tanár meg elég költséges és nem igazán engedhetem én ezt meg. De igaziból elhivatott vagyok és érdekel maga a nyelv is, szóval remélem van erre lehetőség. Van ami kifejezetten ezekre tanít meg? A Duolingo borzalmas, valami komolyabbat keresnék.

Igaziból szókincsem nagyon jó, a szavakat és hallás után olyan 90%-ban megértem (filmeket is így nézek stb) de ÉN nem tudok mondatokat alkotni, hallva tudom és értem de én nem tudnám ezeket így megfogalmazni. A nyelvtan ami nagyon nem megy. Meg talán ez a beszéd része, nyilván amiatt mert nem tudom megfogalmazni amit akarok. Szóval ha erre, a szabályokra, igeidőkre nem tudom mikre amik kellenek a B2-höz, olyanokat szeretnék gyakorolni.

Néztem feladatokat és hallás, olvasás alapján nyilván meg tudnám csinálni azokat a részeket, de amikor meg van adva egy szó és a helyes alakban kell beírni na ott 10/10 elrontom és mindig 0 pont. Ezek nem mennek és ezeket akarom gyakorolni, de valami olyan módon ami nem csak megmondja ez rossz és mi lenne a jó hanem ami meg is tanít rá. Remélem értitek :)

Szóval nagy vonalakban leírtam, ha valami nem világos kérdezettek nyugodtan és előre is köszönöm azoknak akik hozzászólnak és segítenek :)



2019. máj. 10. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, biztos, hogy nincs más tantárgy amiből tudnál emeltezni? Mert ugye, ha megcsinálod 60%-osra az emelt angolt, akkor automatikusan megkapod a nyelvvizsgát, de ha nem megy a nyelvtam, akkor ez felejtős, mert az érettségi bőven épít rá. Illetve, az emelt picit nehezebb, mint egyes nyelvvizsgák. Viszont attól nyelvvizsgát simán tudsz tenni, ha a szókimcsed jó, valószínű a szövegértés is. Vannak olyan nyv-ák amik a szövegértésre építenek(ninca nyelvtan, csak a levélben) pl: Euroexam vagy LanguageCert. Én a lamguagecertet csináltam, bár a szövegértés nem olyan egyszeeű de a 2 levél témája könnyebb. Szóban én sem voltam igazán erős, de mwgis sikerült. Esetleg nincs olyan barátod akivel tudnál gyakorolni? Nyelvtant valamilyen szinten viszont muszáj átvenned. Esetleg ha írsz privátot tudok küldeni segédanyagot hozzá. Ha szépen beosztod megoldható. Amúgy meg az érettségiket gyakorold, nézd meg mit hibáztál, aztán javítss ki. A szóképzésnél meg írd ki a szótárba a képzett alakokat és tanuld meg. Ezeket tudnám ajánlani
2019. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Hát igaziból ez lenne a legopcionálisabb mivel egy tantárgyra kéne ráfeküdnöm és minden meglenne amit az egyetem kér, nyelvvizsga és emelt érettségi. Minek tanuljak meg jól angolul majd utána még nagyon jól magyarból pl? Miért feküdjek neki 2 dolognak ha elég lenne egynek és abban kb egy szinten lenni. Igen, tudom, hogy megadja de igaziból nem tudom sikerülne-e a 60% ami az 5s ugye, de igaziból egy 4es is jó jegy és emeltnél is nyilván számít a százalék meg a jegy de a követelmény, hogy legyen :)

Nem gondolkodtam máson, szerintem logikátlan lenne, de lehet csak én gondolom így. Euroexam-en gondolkodtam mert sok ismerősöm ott csinálta akinek jó az angol tanárja (profibb csoport, én a gyengébbe vagyok) Ők tanítani nem tudnak nagyon mert nem tanárok, meg ezt igaziból nem hiszem nagyon el lehet magyarázni, ezeket inkább meg kell tanulni, mikor milyen időben mit hogy kell.

Igen, csináltam meg nézegettem ilyen feladatokat és láttam vannak benne 3-4 ilyen feladatok ami sok pont de mondom nem a hibátlan csillagos ötösre hajtok, csak egy jó teljesítményre. 4es is jó nekem egy B2-vel. De nyilván minél jobb eredményre hajtok, csak ahhoz jobban neki kell feküdnöm mert a mostani tudásom ehhez kevés. Nem kötelező rakni emeltet csak aki akar tovább tanulni, ha meg nem sikerül úgy is mindegy mert akkor nem tanulok tovább, ez ilyen all in. Muszáj, aztán meglátom mi lesz.

Segéd anyagokat meg ilyen segítségeket nagyon szívesen fogadok, ez a célom, hogy találjak valamit ami alapján elindulhatok. Esetleg valami könyv vagy nem tudom, bármi, tapasztalatok alapján mivel tudom megcsinálni ezeket?

Nem tudom, nekem ez a tervem, hogy előbb B2 majd emelt de kíváncsian meghallgatok másokat is, mit tennének a helyemben. Először mindenképpen ki akarom magamat próbálni ezért akár ilyen "gyakorlás"-képpen is megpróbálni. Aztán magabiztosan mennék emeltre ha ez tudom sikerül mert kb egy kaliber.

2019. máj. 10. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Szóbelire nagyon jó az 1000 kérdés 1000 válasz. Nyelvtanra pedig a New English File-t tudom ajánlani az szépem átismétli, mi abból tanulunk, de lehet, hogy vannak jobbak csak mem mindet ismerem:D
2019. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kétszer futottam neki az emelt angol érettséginek, mind a kettő meg lett, viszont a nyelvvizsga szintet nem ütöttem meg, majd elmentem nyelvvizsgázni közép szinten és az viszont sikerült. Szóval személy szerint én a nyelvvizsgát könnyebbnek találtam. Ettől függetlenül neked még simán sikerülhet ezt érettségivel elérned, szóval ha nagyon ráfekszel a témára, akkor összejöhet, nekem se volt sokkal lejjebb :)


Nylevvizsgára ezzel a könyvvel készültem fel:


[link]


Benne vannak a leggyakoribb szóbeli témák kidolgozva. Kérdések-válaszok. (Family relations, celebrations, environmental issues stb). 20 téma van benne, mind a 20-hoz tartozik egy szövegértési feladat, egy hallási utáni feladat, viszont a nyelvtanra annyira erősen nem megy rá. Arra inkább mást ajánlanék.


[link]

2019. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Nyelvvizsga (Előző voltam)
2019. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli: 1000 kérdés, 1000 válasz

Nyelvtan: Dohár Péter - Kis angol nyelvtan


Szövegértés, hallás utáni értés: azért ma rengeteg forrás van arra, hogy ezeket gyakorold, illetve mintavizsgákat is találhatsz. Emelt érettséginél ha végigveszed az összes eddigi vizsgát, hasznos lehet... Ártani nem fog.


És végül maga az angoltudás: fogyassz minél több idegen nyelvű tartalmat, nézz angol filmeket, tutorialokat, olvass könyveket/fórumokat, híreket.


Üdv

19F

2019. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!