Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a biológiával?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a biológiát, képes vagyok egy egész napot csak ezzel eltölteni. Az az egy tantárgy amiből mindig maximálisan teljesítek. A biosz tanárom felfigyelt rám, minden egyes dolgozatnál külön felhívja az osztály figyelmét az én dolgozatomra, mert egyediek. Egy velem a probléma és ezt a tanár se szereti, hogy nagyon csendes vagyok. Én nem szeretek bekiabálgatni válaszokat, azt meghagyom másokra. Magam csendességében fejben megoldom aztán várom, hogy haladjunk tovább. Ez leginkább fakton hátrány. Könnyen megoldok olyan biológiával kapcsolatos feladatokat amiről egy szó nem esett még, mert valahogy kilogikázom a megoldást. Elindulok egy alapon (legyen ez egy szó vagy vegyület) és szépen fejben a részleges ismereteim alapján eljutok a megoldáshoz. Szeretem nagyon azokat a filmeket amik a biológiára épülnek. Pl most fogok végezni a Mocsárlény c. sorozattal.

Viszont van még egy buktatóm: krvára lusta vagyok és utálok tanulni. Bioszon kívül mást nem is igazán tanulok, így nyilván érettségi se lesz olyan jó, hogy bioszos egyetemre menjek.


Milyen lehetőségeim vannak egyetem nélkül szakképesítést szerezni biológiából? Esetleg valami szövetkutató vagy sejtbiológus, biogenetikus mellé asszisztensnek OKJ-val nem lehet bekerülni? Közben továbbképezném otthon magam biológia terén és hátha önszántukból elküldenének valamilyen speciális kutatói tanfolyamra.



2020. jan. 26. 11:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha az eleje és a közepe kicsit egoistának tűnik, ezzel nem magamat akarom isteníteni, csak gondoltam megosztom, hogy azért mégse az a helyzet, hogy csak szimplán szeretem, de tehetségtelen vagyok belőle.
2020. jan. 26. 11:16
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
SZTE biológiára felvesznek kevés ponttal is. Be se telik a szak, simán felvesznek 280feletti ponttal. Szerintem érdemes megpróbàlnod. Ha érdekel valami SZTE biosszal kapcsolatban írj nyugodtan.
2020. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kutatás nincs egyetem nélkül.


Győzd le a lustaságot aztán tanulj tovább. Önmagában a biológia amúgy sem egy piacképes tudás, ha semmi máshoz nem értesz. Kutatáshoz nem elég csak a "józan paraszti ész".


Eleve kell hozzá kémia, fizika sem árt és ma már matematikai, inforkatikai, adatelemzői tudás is fontos a kutatásban.


Talán vannak laborasszisztensi képzések, de ettől ne várj sokat. Általában a kutatócsoportokban laborasszisztensnek azokat rakják be, akik csak a BSc-t végezték el. Általában a cikkekbe se írják bele a nevüket.


Szóval ha kutatni akarsz akkor végig kell járnod a BSc-MSc-PhD fokozatszerzést. Más út nem nagyon van, egy kivétellel... ha nagyon profi vagy a programozásban és az adattudományban / mesterséges intelligenciában. Akkor akár diploma nélkül is felvesznek bárhová, megfelelő referenciákkal.

2020. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!