Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Ti mit tanácsolátok...

Orvosisok! Ti mit tanácsolátok? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

I. éves orvostanhallgató vagyok, a szorgalmi időszakban és a vizsgaidőszak elején minden jól ment, jó jegyeim voltak, még december elején levizsgátam anatómiából 5-ösre. Sajnos január első hetében nagyon beteg lettem,2 hétig fel se tudtam kelni. Nem volt erőm készülni, a vizsgáimat el kellett tolnom. A vége az lett, hogy a másik 3 nagy vizsgám az utolsó hétre maradt egyszerre és nem tudtam rájuk megfelelően felkészülni. Sem a kémia, sem a sejtbiológia, sem pedig a fizika vizsgám sem sikerült. A 11 tárgyamból 3-at buktam, de még így is teljesítem a legalább 18 kreditet, mert nekem 21 lett meg. Vizsgakurzusra 2 tárgy vehető fel, de nekem 3 van. Nem tudom, melyik másik lenne célszerű vizsgakurzusra vennem a sejtbiológia mellé. A sejtbiológiára és a fizikára épül jövőre a 8 kredites élettan, illetve a sejtbiológiára és a kémiára épül jövőre a 6 kredites biokémia. Én ezekből csak az egyiket fogom tudni jövőre felvenni , mert csak 2 vizsgakurzus lehet. Melyiket lenne célszerű? Illetve ha mondjuk jövőre anatból meg mondjuk bikémből leszigózok de pl. az élettan nem lesz meg, akkor hanyadévesnek fogok számítani?



19/L



2020. febr. 1. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp csúszni fogsz így is - úgy is, innentől kezdve gyakorlatilag mindegy melyik kombinációt választod

Az a baj, hogy hiába szigózol le mondjuk anatból és bikémből, mivel gyakorlatilag (majdnem) minden harmadéves tárgynak előkövetelménye az élettan, így semmilyen harmadéves tárgyat nem fogsz tudni felvenni, ergo maradsz másodéves

2020. febr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy tudom, hogy az élettan 1-nek előkövetelménye a biokémia 1 teljesítése
2020. febr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ebből csemegézz (67-68. oldal): meg tudod nézni mi mire épül

2020. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csúszni fogsz mindenképp. Nem tudom,hogy pontosan miket tudsz majd fölvenni harmadévben,de elég laza éved lesz. Tuti,hogy nem a POTE-ra jársz,így sajnos nem tudok tanácsot adni. Viszont nincs semmi baj azzal,hogy megcsúsztál. Én nyáron az anatómia szigorlattal csúsztam meg,mert olyan légúti fertőzésem lett,hogy egy hétig lázas voltam,mély,kutyaugatás szerű köhögésem volt éjjelente,így két órákat ha tudtam aludni. Egész garatfalamon rajta volt a fehér lepedék és a gégémre is ráterjedt,mert beszélni se tudtam. Szidtam mindent és mindenkit.:(Na de most lesz egy szabad fél évem és utazgatni fogok,nyelvet tanulni,szobámat átrendezem,kertészkedem.
2020. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én lehet passzívra mennék a helyedben, mert ha később nem fogod tudni összehozna az év végén szükséges kreditmennyiséget, akkor szó nélkül átraknak fizetősre. Persze nem tudom neked mekkora probléma lenne a fizetős, csak gondoltam szólok.

Nálunk akinek valamelyik hasonló fő tárgy egyike nem lett meg, mindenki elment passzívra.

2020. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!