Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanul, illetve mit jelent...

Mit tanul, illetve mit jelent a közlekedés szállítmányozás ügyintéző (logisztikus)?

Figyelt kérdés
Most vagyok pályaválasztás előtt, de sok szakmát nem tudom mit jelent.

2020. febr. 3. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezzel kezdem, de a google szerintem elég jó segítség. Pl. rögtön az első találat a prof.hu, ahol sok logisztikus pozícióról/szállítmányozás ügyintézőről találsz leírást. Pl.

- Optimális szállítási megoldások keresése, kidolgozása

- Fuvarlevelek és egyéb okmányok kiállítása,kezelése

- Folyamatos kapcsolattartás ügyfelekkel, partnerekkel

- Nemzetközi szállítással kapcsolatos fuvarfeladatok megtervezése, megszervezése, lebonyolítása

- A szállítások teljesítésének folyamatos nyomon követése, esetleges problémák esetén beavatkozás, a problémák megoldása

- Folyamatos kommunikáció az ügyféllel és a külföldi irodákkal

- Riportok, elemzések, statisztikák készítése

- Folyamatok implementálása, kreatív fejlesztése, költséghatékony megoldások keresése

- A szállítások adatainak betöltése a megfelelő számítógépes rendszerekbe.

stb, stb.

Ha érdekel, hogy mit csinál egy-egy pozícióban valaki, akkor nincs jobb, mint a munkaleírás.


De röviden: megszervezi az áru elszállítását egyik helyről (feladó, eladó) egy másik helyre (vevő). Van közúti, légi, vasúti, tengeri szállítmányozás. Nagy cégeknél egy-egy ember egyféle szállítási móddal foglalkozik (pl. csak légi, csak tengeri, stb.). De olyan is van, hogy a logisztikus, ügyintéző maga nem foglalkozik a szállítás megszervezésével (azaz pl. a konténer lefoglalásával, a kikötőkkel, repterekkel, stb.), hanem megbíz egy szállítmányozással foglalkozó céget és velük van kapcsolatban, rajtuk keresztül intézi a szállítást.

2020. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!