Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi tantárgy alóli...

Tomszi 21 kérdése:

Érettségi tantárgy alóli felmentés, hogy működik?

Figyelt kérdés
Felnőtt érettségire járok (estin) és az a problémám, hogy minden tantárgyból 4-es, 5-ös lettem kivéve matematika ebből éppen elértem a 2-est. Az egyszerű számitások és hasonlók mennek de ami már erősen logikai gondolkodást igényel nem megy és nem azért mert nem akarom gyakorlók de pár éve a betegségem miatt kaptam egy minimális agykárósodást és azóta van ez a dolog. A suliba anno 3-as voltam matekból. Mit tehetek? Próbálkozzam tovább vagy inkább mentessem fel magam? Nem szeretnék megbukni és levelezőn felsőoktatásra szeretnék menni útána.
2020. febr. 7. 07:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a sulidban érdeklődj.

Egyszer én is utánanéztem egy ismerős miatt (ő diszkalkuliás), és sajnos sokmindent elfelejtettem belőle, de arra emlékszem, hogy felmentést csak addig kérhetsz, amíg nem kapsz év végi jegyet 12. osztályban. Ha ott is átengednek, akkor már nincs más lehetőség, mint az érettségi. A vizsgálat a estin már fizetős (diszkalkuliára akkoriban 70 ezer körül volt) de szerintem megéri; mert ez is jobb, mintha ezért nem lesz érettségid.

2020. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!