Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Autószerelés irányba szeretnék...

Autószerelés irányba szeretnék tanulni. Mit javasoltok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tehát, 31 éves nő vagyok, egy 4 éves gyerekkel. Mindig vendéglátásban dolgoztam, ezt is tanultam, de nem tudom nyugdíjig ezt csinálni, ezért váltanék. Apám autószerelő, kiskorom óta érdekel a téma, de épp az ő tanácsára pont nem autószerelő lennék, hanem pl autóelektronikai műszerész, mondván, hogy egyre több az elektromos autó, meg úgy általában az elektronika az új autókban. Erre vonatkozó előképzésem nincs, de tanulni képes lennék és akarok is. Segítségem apám révén még gyakorlati hely biztosítására is lenne, ott a műhely, minden adott. Szóval a kérdés: mit gondoltok, mit érdemes az én koromban, szinte a nulláról elkezdeni tanulni, leginkább ezen a vonalon? Esetleg konkrétan ezt a szakmát elvégzettek véleménye is érdekelne.

2020. febr. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Ennek a szakmának az alapjait talán el tudnád sajátítani 2-3 év alatt. Mondom csak az alapokat, és azt is csak talán. Ehhez egy olyan műhelybe kellene tölteni napi 8 órát, ahol a jelenleg futó tipusokat javítanak, ahol vannak tapasztalt kollégák, akiktől kérdezhetsz, ahol naprakész gyári leírások-programok segítik a tájékozódást. Ahol vannak műszerek, eszközök, célszerszámok, ne is soroljam.... Emellett persze szükséges folyamatos képzés, hiszen ez az autóipar leggyorsabban fejlődő vonala. Tehát az elfoglaltság nem napi 8 óra.

Két év mulva suliba megy a gyerek, Te -elméletileg- akkor szakmunkásvizsgáznál, és kezdenéd a napi robotot.

Ugye belátod, hogy reménytelen?

2020. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet! Én 1 éves képzéseket néztem, utána jönne gondolom a gyakorlat, tény, hogy nem lenne egyszerű. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy tudod, miről beszélsz, esetleg lenne valami más ötleted, nagyjából ezen a vonalon?
2020. febr. 8. 18:42
 3/4 anonim válasza:
Estin el tudod végezni a képzést, ha van érettségid. Gyakorlati helyet válassz nagyon körültekintően, elég sok múlhat rajta. Én rosszul választottam, nem is tanultam meg körülbelül semmit, nem is tudnék ebben a szakmában dolgozni. Ne ess ebbe a hibába.
2020. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Nagyon lebeszélnélek róla.

Sokat kell(ene) tanulnod, nem kevés időt tölteni a műhelyben.

Miután nincsenek meg az alapok, és elmultál 18 ;) így borzasztóan nagy hátránnyal indulsz. Sajnos a lelkesedés itt már nem elég.

Keress valami más -az érdeklődésednek jobban megfelelő - irányt.

2020. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!