Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolcon vagy Pécset jobb...

Miskolcon vagy Pécset jobb egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés
Villámkérdés! Lényszi írjatok pár véleményt. A 6. helyemet akarom kitölteni a felvin, szóval nem ez az első választásom. Igazából csak a város miatt akarom megjelölni, csak abból az apropóból hogy ki tudja fél évig még mi fog történni és legyen alternatívám, ha esetleg megváltozik a véleményem. Az utolsó helyre az orvosi diagnosztikai analitikust választottam, de már csak 1 hely maradt, szóval nem tudom mindkét várost megjelölni. Egyiket sem ismerem túlzottan mert borzasztó messze lakok mindkettőtől. A konkrét kérkés pedig az lenne, hogy melyik városban kellemesebb az élet, melyik fejlettebb, hol vannak tök lehetőségek nemcsak munka, hanem szabadidő szempontjából is. És persze azt is bele kell venni a pakliba, hogy esetleg nemcsak egyetem alatt maradok ott, hanem utána is. Minden városnak más a hangulata. Vannak elég nyomasztóak is, mint pl nekem Békéscsaba... Most egy kicsit pörgősebb életre vágyok, szóval ebben az esetben melyik várost ajánlanátok?

2020. febr. 14. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Első körben hova jobb a közlekedés. Hova egyszerűbb eljutni a távolság ellenére? Napi hány járat megy arra. Hidd el idővel baromi fárasztó lesz mondjuk háromszor átszállni busszal, ahelyett, hogy vonaton ülnél mondjuk átszállás nélkül. Vagy csak napi egy busz megy hazafelé.

Ha az oktatás színvonalát nézzük, Pécs talán jobban elismertebb országosan.

Szabadidős lehetőségeknél, igazából mindkettő szóba jöhet. Vannak a közelben hegyek, lehet kirándulni, sportolni mindkét városban és környékén. Hosszútávon nekem Pécs elképzelhetőbb, közelebb van a nyugati határ is. Miskolc és az a régió azért számomra szegényebb vidék, legalábbis kevesebb lehetőséget látok ott.

2020. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orvos diagnosztikai analitikus Kaposváron van legutolsó információim szerint(ott töltöttem 3 évet, 2018-ban hagytam ott a sulit). Igazából nem olyan egyszerű ott az egyetemi élet, de mivel végeznek ott is azért teljesíthető(a termeszettudomanyos tárgyak szivosak azért). Egyébként nincs ott semmi. Max a koliban van élet és a kocsmákban. Amúgy a pte jó egyetem.


Ha a labor képzés érdekel, akkor csak ez marad, viszont ha a képalkotó, akkor menet közben atjelentkezhetsz Pestre is akár.

2020. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Orvosi diagnosztikai analitikus 4 helyen van: Bp, Miskolc, Kaposvár és Szombathely (utóbbi kettő tartozik a PTE-hez).

Gondolom, Pest valamiért kiesik. Így Miskolcot jelölném, nem a város miatt, hanem mert a kihelyezett tagozatnak megvannak a maga hátrányai.

2020. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is Miskolcot jelöltem meg, szintén analitikus szak. De csak azért mert hozzám ez van a legközelebb. Pesten sajnos csak levelező van.

Egyébként Debrecenben is van ez a képzés.:)

2020. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!