Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnökként vagy úgy...

Közlekedésmérnökként vagy úgy alapvetően mérnökként melyek azok a képességek amelyeket az egyetemen kívül saját magamnak érdemes elsajátítani?

Figyelt kérdés

Első félévben tanultunk alap programozást(VBA) és táblázatkezelést. MATLAB és Python-t csak msc-n fogunk tanulni. Milyen ,,képességeget" kell/tudok elsajátítani a 7 félév alatt amit a suli nem tud nekem megadni, de én itthon tudok vele foglalkozni? Főleg olyan dolgokra gondolok amik közlekedésmérnökként tudnék hasznosítani a jövőben. Nekem ugye alapvető legalább 2 idegennyelv, de ezen kívül mik azok a dolgok amelyek jól jöhetnek?


Lehet ez egy kicsit -vagy nagyon hülyén hangzik- de tudom, hogy az iskola csak a logikát, gondolkodásmódot adja át nekünk és jó lenne ha kikerülök a munkaerőpiacra akkor lenne valami amire tudnék támaszkodni és nem csak egy síkhülye lennék egy csomó elméleti tudással.



#egyetem-tanulás-képességek-elsajátítás
2020. febr. 15. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom hova jársz közlekedésmérnökire, de én a BME-n másodévesen tanulok MATLAB-ot. Python-nal nem tudom mit akarsz, nagyon elavultnak számít. Első évben volt még C# nekünk.

Táblázatkezelést minek tanulnánk, nem ECDL vizsgára készülünk... Ellenben Access-ben adatbázis kezelést tanulunk, de nem felhasználó szinten, hanem programozunk is benne. (és ez is másodéves tárgy, ráadásul 2 féléves) úgyhogy ezek elég fontosak, nem tudom hogy végzel BSC-t ezek nélkül...

2020. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnökin vagyok jelenleg végzős. Én nem tudom egy közlekedésmérnök miben programoz, de nem árt ha szinten tartod akár a C#-ot. Csinálj mondjuk valami kis asztali alkalmazást. Szóval mindenképpen jó, ha megy valamilyen programozás. Nem is egy konkrét nyelv ismerete a fontos, hanem a logikai, algoritmikus gondolkodásmód. (Én eddig PLC-t programoztam, illetve most C-ben írtam a szakdogám.)

Nyelv, de ezt írod is. Angol, német Magyarországon általában ezek kellenek. Utóbbi néha csak írásban, de folyamatosan szinten tartani ajánlott.

Excel jó pl szimulációk valószínűségszámítás-modellezéshez, ezt el tudom képzelni közlekedési témában is.

Én Matlabot tanultam valamennyit, de nem használom, nem is igazán az én világom. Jelfeldolgozást csináltam vele még egyetem alatt.

Én beágyazott programozással foglalkozom, nekem az elején sokat segített az Arduino-zás, a komolyabb kontrolleretek előtt. Nagyon sok ötlet van neten, ha ez érdekel. Vagy Raspberry akár, ha Python-ra akarsz gyakorolni.

Kell a gyakorlat. Én is utáltam, hogy egyetemi elméleti háttérrel önmagában hozzá se tudtam kezdeni 1-2 feladathoz, de elkezdtem otthon gyakorolni, és sokat segített. Abban is, hogy hogy lehet a netről szinte bármit megtanulni manapság.

2020. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!