Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyikkel jönnék...

Szerintetek melyikkel jönnék ki jobban?

Figyelt kérdés
Két egyetem van amit jelöltem, az egyik Veszprémben a PE (gazdinfo,sima bsc),másik Fehérváron az OE(mérnökinfo,duális bsc). Azt hallottam, hogy a PE-n jobb az oktatás, viszont lehet hogy a duálison azért többet tanulnék a megszerzett tapasztalatból. PE-n kollégiumba mennék, viszont Fehérvár kényelmesebb, itt lakom. Tudom hogy sokan mondják a gazdinfora hogy ilyen 'mindent tanul semmit nem tud szak', de a PE tanterve eléggé ráfekszik az infóra, és szerintem nagyobb területet is lefed mint az OE. Ti melyiket választanátok? MSC-re még tervezek utána menni.
2020. febr. 28. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Fehérvár, duális.
2020. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért gondolod hogy jobb?
2020. febr. 28. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is Fehérvár.

- A Kandó régi elismert egyetem (az van Fehérváron, ugye?)

- A mérnökinfo "komolyabb" (mérnöki) diploma, mélyebb tudást ad

- A duális képzésen gyakorlatot is szerzel, ez sokat jelenthet ha jó helyre kerülsz és értelmes dolgot csinálsz

2020. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, az van itt. De ahogy hallom itt csak c#-t tanulnak. PE-n azért van java, pythont is fel lehet venni, mesterséges intelligencia stb. Plusz ott fizika és digittech helyett gazdasági dolgok vannak, amik érdekelnek, bár lehet nem jók semmire (gondolom nem a tőzsdepiacot elemzik órákon). Még így is előrébbvaló a mérnökinfó? Hallottam, hogy gazdinfóval később könnyebb vezető pozícióba jutni, plusz egyre több gazdinfóst keresnek.
2020. febr. 28. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azért írtam Fehérvárt, mert a duálissal szerintem jobban jársz + otthon lakhatsz + a BSc nem olyan kényes kérdés, majd az MSc esetében újragondolod, hova érdemes jelentkezned. De a duális képzésnek köszönhetően már lesz gyakorlati tapasztalatod, esetleg helyben munkahelyed is, és az nagy előny!
2020. febr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1) A nyelv teljesen mellékes, életedben legalább 8-10 nyelven fogsz programozni, majdnem teljesen mindegy, hogy melyiken tanulsz

2) A C# az egyik legjobb létező nyelv, köröket ver rá a Pythonra, és jobb a Javánál is. Az iparban se megy rosszul, az Azure tör előre. Ha tudsz C#-ban, simán felszeded a Javát és a Pythont is később

3) Kizárt, hogy a fehérvári mérnökinfón CSAK C# legyen – de még egyszer, a nyelv másodlagos probléma

4) A mérnökinfóval valóban kicsit másfélék az elhelyezkedési lehetőségek. De nem a “vezetői pozíció” a lényeges különbség. Szerintem jobb a mérnökinfo e szempontból. Ha később menedzser szeretnél lenni, elvégzel egy MBA-t vagy egy gazdinfo mestert, ennyi.

5) Mesterséges intelligencia? Jobb alapokat ad hozzá a mérnökinfo szerintem (mesterséges intelligenciát tanulok épp – gazdasági diplomák után, innen is gondolom). Biztos, hogy van egy kis ML/AI fehérváron is. Mindenhol van legalább egy félév.

2020. febr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!