Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Itt Közép-Európában melyik...

Itt Közép-Európában melyik orvosi egyetemre érdemes menni?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, és nem tudom, melyiket választhatnám (még van időm eldönteni, első éves gimnazista vagyok) Szívesen mennék Csehországba, viszont elég drágára jönne ki, ráadásul mostantól már tandíjat is fognak kérni :S Szlovákia viszont nem a színvonalas egyetemeiről híres... Tapasztalataitok alapján melyik országban lenne érdemes tanulnom: Szlovákia, Csehország vagy Magyarország?

(lehet, hogy hülye kérdés, elnézést kérek, ha az)


2010. júl. 25. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
SOTE
2010. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szlovákiában.
2010. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon a SOTE tényleg jó egyetem.
2010. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Légyszi írjátok azt is, hogy miért :)
2010. júl. 25. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is szlovákiai vagyok, Pesten tanulok (más szakon).

Szlovákiába nem mennék.

Csehországban a Károly Egyetem nagyon-nagyon jó (világviszonylatban is, úgy értem, hogy benne van az 500 legjobban, ami azért nem kis dolog), van vagy 5 orvosi kara, valamelyikre csak bejutsz. De szerintem nem szeptembertől mennél ugye?:) Mármint nem most. Akkor van legalább 1 éves, és dolgozhatsz (ha olyan helyen laksz, ahol akad valami diákmeló, vagy hasonló). Esetleg jövő nyáron dolgozhatsz, akár külföldön is és akkor van egy kis kezdőtőke:)

A helyedben Magyarországra mennék a Semmelweis-re, bár tudtommal világviszonylatban annyira nem erős, mint a prágai, de legalább magyarul tanulnál. És persze ennek is nagyon nagy a híre, állítólag színvonalas, és persze rohadt nehéz, de melyik orvosi nem?:)

Szóval, én Szlovákiát simán kizárnám. Ha mégis, akkor Comenius Egyetem (ha van orvosi kara...).

2010. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A Comeniusnak van orvosi kara

Magyarországgal az lenne a bajom, hogy az orvosi elég hosszú, én viszont nem szeretnék MO-n élni. Hát lehet hogy Prága lesz belőle, meg még prágán kívül van orvosi máshol is (Brno, Olomouc) úgyhogy valami azért lesz. Várom még a válaszokat :)

2010. júl. 25. 18:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért, máshol rövidebb az orvosi?

Amúgy igen, azt elfelejtettem, hogy nem csak Prága jó Csehországban:) Talán Brünn jó még (mármint a jobbak közt), de azt már nem vágom annyira.

2010. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Románia.

Legalábbis én itt járok Marosvásárhelyen, és nagyon jónak találom az orvosit.

2010. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdezőnek szerintem az esélytelen, mert valószínűleg nem tud románul...
2010. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

07-26 20:15 -os vagyok.

nem kell tudjon. van magyar ingyenes szak is, sőt angol szak is, bár arra nincsenek ingyenes helyek.

2010. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!