Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a tanulásra? (programozás)

Figyelt kérdés
Leellenőrizték a tudásomat és azt mondták hogy menne nekem, viszont nincs meg a kellő motiváció ahhoz hogy kitartó legyek, rendszeresen tanuljam egyedül és ne adjam fel. Mindennel ez a bajom nem csak a tanulással. Nincs elegendő motivációm hozzá.De sokszor belegondolok hogy nem akarom az egész életemet leélni fizikai munkákkal, amit jelenleg csinálok. Kell egy szakma, amiben nagy sikereket érhetek el és jól megfizetik. Viszont hiába gondolok a pénzre meg a karrierre,akkor is pár hét után elhanyagolom a tanulást. Kell valaki vagy valami aki minden nap sorolja nekem hogy csináljam, harcoljak, csak előre és ne adjam fel. Na akkor biztos hogy kitartanék. De ha magamtól függök akkor egy idő után már nem ülök oda a géphez 3-4 órát tanulni. Nem tudom hogy miből/mitől kaphatnék nagyon erős motivációt.
2020. márc. 12. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Olyan dolgot kell keresned, ami érdekel. Ha nem érdekel a programozás nem neked való. A progarmozás is főként olyan csoportba tartozik, amifelé mutatni kell az érdeklődést. Ha már az érdeklődés megvan akkor simán megy.
2020. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
És még azt hozzáfűzném, ha a pénz miatt csinálnád a programozást akkor felejtsd el. Nem leszel jó programozó és semmivel sem fogsz többet keresni, mint egy lidl-ben dolgozó. Mert csak olyan munkákat fogsz végezni és nem fogsz előrelépni sohase.
2020. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Főleg a pénz miatt, meg azért hogy ne csináljak egész életembe alja munkát
2020. márc. 12. 21:17
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert minden programozó azért kezdett ebbe bele mert annyira de annyira szereti? Szerintem nem.. Hanem ez szerintem egy jó karrier, jó fizetés, lehet hogy szeretettel csinálnám, nem tudom... Rengeteg a hirdetés erre a szakmára, meg nagyon keresett. Nem mélyedtem még bele annyira hogy eldöntsem hogy tényleg szeretetből csinálom, vagy csak a pénz miatt
2020. márc. 12. 21:24
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs olyan szakma amit imádok, báris nem tudok róla hogy lenne
2020. márc. 12. 21:28
 6/15 anonim ***** válasza:
A programozásba is van alja munka, és ha nem érdekel különösebben a programozás, akkor az alja munkát fogod végezni, amit még gyorsabban megunsz, sőt itt folyamatosan tanulni kell előre, mert fejlődik ... szóval amit most tanulsz lehet 3 év múlva már semmit se fog érni. Tehát érted amit mondok.
2020. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Aki jó karrier vagy jó fizetés miatt kezdett bele a programozásba és kezdte el tanulni, azokból lett az, hogy lemorzsolódtak és más irányban dolgoznak már vagy ebben dolgoznak, de ahogy írtam "legalja" munkát végzik. Az, hogy jó fizető állásod legyen az sem 1 év alatt érted el ... junior fejlesztőként nem fogsz 1 milliót keresni, de ilyen hozzáállással nem is fogsz feljebb jutni a junior szintről....


Értsd meg, ez nem egy olyan szakma, ahol csak "ááh megtanulom aztán keresek pénzt vele".

2020. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De ha nem találom azt amit igazán szeretek akkor mit tegyek? Csak azt tudom hogy mit nem szeretek, ezért próbálok ismerkedni más szakmákkal, hogy megtudjam, valójában mit akarok csinálni
2020. márc. 12. 22:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Ismerkedj vele persze. Lehet megszereted. Imádni fogod. De ne a pénz motiváljon, mert azzal nem jutsz előrébb ebben a szakmában.
2020. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, sokan azt hiszik programozni bárki tud, csak meg kell tanulni. Ez igaz, de ez a csak, ez olyan mint a mateknál a csak. Bárki megtudja tanulni matekot emelt szinten, mivel nem nehéz, csak sokan nem szeretik és bemesélik maguknak. Viszont matematikus nem lesz sokakból. Egyszerűen azért nem, mert nem való mindenkinek. Egyetemen ahogy haladsz előre, olyan szintű absztrakcióval találkozol, amit teljesen érteni kevesen tudnak, nagyjából megérteni se olyan sokan és belátható időn belül megtanulni, megérteni és még mindig vidáman tanulni is kevesen tudnak. Ugyan ez igaz a programozásra. Az alapokat bárki megértheti és megtanulhatja, de valódi programozó kevesekből lehet. Tudom egyszerűnek hangzik programozni, de hidd el nem az. A háziorvosodat irigyled? Gondolom nem, mert rengeteget tanult hogy eljusson odáig. Ugyan ez igaz a programozókra. Csak mi rengeteget gyakorlunk és foglalkozunk a programozással és így fogunk jó életet élni már viszonylag fiatalon is. Viszont ezt megelőz egyetem előtt 2 év programozással való ismerkedés otthon/suli, 7 fél év egyetem, ahol egyetem mellett folyamatosan programozunk és egyetem után 5 év munka. Szóval 10 év, mire a félmilliót otthonról megkeres HA ezt a 10 évet lelkesedéssel végig gyakoroltad és tanultad.
2020. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!