Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nagy bajban vagyok?...

Nagyon nagy bajban vagyok? Nem tejesülhet az álmom?

Figyelt kérdés
Mikor középsuliba mentem még nem tudtam mi akarok lenni. Pontosabban úgy voltam vele, hogy elvégzem és majd utána megyek Színművészetire, de meggondoltam magam csak az a baj, hogy későn. Orvos akarok lenni, ez minden álmom, de közgazdaságiba járok és a haramdik évet taposom. Megnéztem pár Orvosi Egyetemet és ott kell biosz, kémia vagy fizika érettségi, de az a baj, hogy a sulimban mindegyik tantárgy csak 1 éves így nehéz érettségizni belőle, nem is tudom, hogy egyáltalán van-e lehetőség. Most mit csináljak, hogy valóra váljon az álmom?
2010. júl. 25. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyj ki egy évet a középsuli után, készülj fel a biosz meg a kémia vagy fizika érettségire. Egy évvel nem fogsz veszíteni semmit.
2010. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A mostani sulim 5 éves. :S És van lehetőség közgáz suliban érettségizni ebből?
2010. júl. 25. 21:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is úgyan az a bajom, csak nekem éppenségel épitész a álmom:(
2010. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

ha a 3. évet taposod, akkor 6 féléved már elment, hogyha államilag támogatottra jársz. Az orvosi egyetem 12 féléves, az állam ott 14et támogat, vagyis, 4 félévet, ami 2 millió forint, ki kellesz fizetned a végén :S

Szerintem is hagyj ki egy évet, készülj fel az emelt érettségikre, mást nemtehetsz.

2010. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ja bocsi, akkor szakközépiskolás vagy még csak??

Akkor járj magántanárhoz h készítsen fel a felvételire.

2010. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
érettségizhetsz ott is mindenből, de ha emelt szintre mész akkor lehet átküldenek majd másik suliba vizsgázni.
2010. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Osztálytársam is most azt csinálja, hogy kihagy egy évet, és az alatt majd tesz kémiából egy emeltet. Ő is közgé szakközépből szeretne orvosira menni. Sajnos ez ilyen..
2010. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Megnyugtattatok pedig már pánikoltam. Akkor egy évet kihagyok és rágyúrok az érettségire. Még egyszer köszönöm a válaszokat, de még lenne egy kérdésem. Mi van benne a pontokban? Úgy értve, hogy érettségi, nyelvvizsga mennyit dob a pontokon? És a többi? Ha elérem a ponthatárt, akkor az állam támogatja, ugye?
2010. júl. 25. 21:32
 9/12 anonim ***** válasza:

ha orvos akarsz lenni, szerintem mindenképp 2 emelt érettségit tegyél, ugyanis az + 80 pont .... míg egy emelttel és nyelvvizsgával csak 40+28 pontod lenne ... plusz ehez még jön az érettségik %os eredménye 2*


énis orvosira megyek, mindenképp a 2 emeltre gyúrok (:

2010. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, de a nyelvvizsgánál tisztán megkapod a 28-at. Ha 88%-tól rosszabb lesz a második emelted, akkor rosszabbul is jársz.

Én az egy emelt + nyelvvizsga kombóra szavaznék.

2010. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!