Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen munka vagy...

Szerintetek milyen munka vagy pálya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Akármikor kitöltök egy pályaválasztós kvízt mindig a pszichológia vagy az oktatás jön ki eredményül,de valahogy én nem tudom magam elképzelni egy iskolában évtizedekig. Igénylem hogy változatos legyen a munkakörnyezet,de emellett tudjam használni kommunikációs képességeimet,valamint segíthessek embereknek. Már teljesen kifogytam az ötletekbőL. Írnátok néhány ötletet? Persze legfőképpen azok,akiknek hasnló elkpézeléseik vannak/voltak.

Előre is nagyon köszönöm :)



2020. márc. 22. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne a felvit és személyiségteszteket bújd, hanem az álláshirdetéseket! Nézz meg párat minden irányból, hogy milyenek vannak. A kettő sokszor nincs átfedésben. Talán kapsz ötleteket, ha látod, milyen helyekre keresnek embert!


Pszichológusból Dunát lehet rekeszteni, tanárként meg éhenhalsz. Rengeteg helyen lehet segíteni az embereknek, majdnem minden munkakörben, de ha magadat sem tudod eltartani rendesen, akkor nem tudsz arra koncentrálni, hogy másoknak segíts. Keress életképes szakmát!

2020. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem mindenáron a hitéleti, művészeti és a kisgyerekekkel foglalkozó (tanító, óvónő) pályát ajánlotta anno a felvi, pedig soha nem voltam vallásos, művészeteket ki nem állhatom, tehetségem sincs hozzájuk, a kb 14 év alattiakhoz meg szinte nulla a türelmem. Úgyhogy nem mérvadó az a teszt.

Én idegenforgalmi területet választottam végül, eddig voltam utaskísérő, múzeumi tárlatvezető és jelenleg egy idegenvezetői képzést csinálok. Nem biztos, hogy ez lesz a végállomás is, de egyelőre élvezem. És nem, nem cseszegetem a gyerekeket, csak nem ők a számomra legkönnyebben kezelhető emberek (de nem volt még panasz).

2020. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!