Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kellene tovább tanulnom...

Mit kellene tovább tanulnom azaz mivel kéne foglalkoznom a jövőben?

Figyelt kérdés

11. Osztályos srác vagyok, mar nincs sok időm továbbtanulásig/pályaválasztásig és sejtésem sincs mit szeretnék csinálni és dolgozni..

Tudom, hogy ti nem tudjátok helyettem eldönteni de a leírtak alapján szeretnélek megkérni, hogy mit javasolnátok nekem?

18 éves, 170 centi magas srác vagyok, jobban szeretek egyedül dolgozni, egyedul megoldani a problémákat, társaságban is jól érzem magam, tudok alkalmazkodni de nem szivesen, mert kicsit távol áll tőlem.

Mióta az eszemet tudom "álomvilágban" élek, azaz nagyon nagy fantáziám van és a legapróbb dolgon is rengeteget tudok gondolkozni, lusta vagyok, de ha elszánom magam valamire addig nem nyugszom mig be nem fejezem. Kedvenc tantárgyaim a tesi, angol, töri, infó. Ebből csak a tesi meg az angol az amiből szín ötös vagyok. Röviden ennyi. Rengeteg ilyen pályaorientációs tesztet csináltam, de egyik sem juttatott előrébb. Egyszerűen nem tudom magam elképzelni egy irodában a gép előtt ülve, tanárként vagy ilyesmi. Vannak dolgok amik tetszenek, de mégsem akarnék ilyen "átlagos" dolgokat :c

Vélemény vagy bármi javaslat?



2018. szept. 27. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Menj el bölcsészkarra töri szakra, addig van időd átgondolni, hogy mivel is szeretnél valójában foglalkozni. Az első diploma még nem feltétlenül determinál zárt pályára, nem kell 18 évesen életed Nagy Döntését meghozni, ha még nem vagy rá készen. Amúgy meg a töri szak színes és izgalmas.
2018. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészkar? Angol szak? Aztán meglátod, hogy fordító, tolmács, műfordító...


Másik dolog lehetne programozó.

2018. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Bölcsész szak? Angol? Töri?


Ezek közül, ha a törit nem viszed nagyon magas szintre (mondjuk tanár, amit írtál is, hogy nem akarsz) akkor maximum az angolban látok fantáziát, ha tényleg nagyon érdekel, olyan szinten, hogy nyelvtani kapcsolatok visszavezetése óangol eredetre, angol irodalom stb. akkor anglisztika szak.


Inkább az ilyen "átlagos" dolgokat kéne kifejtened :P ha bármi is érdekel, a villamosvezetőtől elkezdve a politikusig, még nem késő kitalálni :)

2018. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy egyáltalán nem kötelező most eldöntened, hogy mire szeretnél menni. Simán kihagyhatsz érettségi után 1 évet, ez is egy opció, amit amúgy sokan is csinálnak. (Nyugat-Európában és Észak-Amerikában meg hatalmas hagyománya van ennek a gap year-nek)

A másik pedig, hogy érdemes megnézned a neked tetsző szakok mintatantervét, hogy lásd miket tanulnak, hátha felkelti valamelyik az érdeklődésedet.

2018. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hm értem.. Majd elválik, még nem vagyok előrébb de hátha mire odajutok tudni fogom..:) köszi mindent
2018. szept. 28. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!