Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni hogy mi...

Nem tudom eldönteni hogy mi legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.17 éves vagyok,és már erősen gondolkodom a pályaválasztáson. Két munka tetszene iszonyúan: fogorvos és szülésznő. Sehogy sem tudok dönteni hogy melyik legyen.A fogorvos nagyo tetszene,igaz meg kéne érte dolgozni tanulás szempontjából,de megérné. Nagyon jó szakma,élvezném csinálni,emellett a fizetés is nagyon jó. Viszont nekem a szülésznő is tetszene,gyerekeket segíteni a világra. Ez kicsit lazább,a ponthatár sem olyan magas,fizetés sem rossz. Rettenetesen tanácstalan vagyok. Felvi.hu-n megcsináltam egy tesztet,ott a fogorvos jött ki első variációnak,de fogalmam sincs minez kezdjek, van még valami ilyen helyzetben? Ti hogy fogtok dönteni? Hogyan válasszak?

2018. aug. 3. 05:57
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát én biztos szívesebben nyúlkálnék inkább valaki szájában, mint odalent. A szülésnők is nagyon jól keresnek a zsebbepénzzel együtt egyébként.
2018. aug. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Hozzátenném, hogy a zsebpénzt a jelenlévő orvos kapja általában, a szülésznő meg bazshatja.
2018. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak a ponthatár miatt aggódsz, tanulj többet és hatékonyabban. Ha jobban vonz a fogorvos, akkor válaszd azt. Nincsenek esetleg ismerősök, akik tudnának mesélni mindkét hivatásról, hogy lásd az érveket és az ellenérveket is?
2018. aug. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg orvosi egyetem, utána pedig szülész-nőgyógyász specializáció?

Legalábbis, ha már a fogorvosin gondolkodsz, akkor nem értem, az orvositól mi tartana vissza.


De a kettő közül én mindenképpen a fogorvosit választanám.

2018. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd figyelembe, mennyire bírnád gyomorral és lelkileg, egy fogorvos ritkán találja szemben magát súlyos esetekkel, halállal szinte soha. De szülésznőként tudnád kezelni a komplikációkat, a koraszüléseket, az esetleges elhalálozást? ezt kell mérlegelned.
2018. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha komplikáció lép fel szülés közben, azonnal az orvost hívja a szülésznő vagy legalábbis tanácsot kér mi legyen a következő lépés abban az esetben.

Fogorvos rengeteg van, jó szülésznő nagyon kevés. Ha bírod a vért, látni mást szenvedni, ugyanakkor kellően empatikus vagy, akkor a szülésznőt választanám a helyedben. Esetleg védőnő, na azokból meg tényleg nagyon kevés van.

2018. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!