Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több alternatíva. Mi a legéssz...

Több alternatíva. Mi a legésszerűbb?

Figyelt kérdés

Jövőre mindenképp orvosira akarok menni. Most készülök a biosz emelt érettségire, ősszel szeretném letenni.

Aztán készülök a májusi emelt kémia érettségire, magamtól, illetve tanár segítségével. De azért az mégis csak heti 2 nap, 1 éven keresztül nem akarok csak kémiát tanulni, nem akarok sok szabadidőt, ezért kellene valamit kezdenem a következő évben magammal. Én ezekre gondoltam:


1. Pótfelvételin jelentkezek nappali tagozatos mentőtiszti képzésre a fősulin. Csinálom ezt, ha jövőre felvesznek az orvosira akkor átteszem levelezőre, mellette valahogy végigszenvedem, és legalább rálátásom is lesz a dologra, kevesebbet kellesz a mentősre tanulni, mivel amit orvosin átveszek, megkönnyíti a mentőtisztire való tanulást.


2. Kinézek egy mentőápolói OKJ-t elkezdem, és azt csinálom, közbe szintén kémiára készülök, és mikor felvesznek az orvosira, eldöntöm, h befejezem e a mentőápolóit vagy sem.


3. Jelentkezem pót jelentkezésen egy kémia alapszakra, levelezőn, részben megkönnyíti az emelt kémia érettségire való felkészülést. De a sok labor mellett nem tudom, h elbírnám-e később az orvosi mellett.


Ennyi volna, mit tanácsoltok, mit tegyek?

Köszi a válaszokat előre is!


2010. júl. 25. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

3.

De szerintem nem fordítva kéne? Most szeptemberben kémia középszint, májusban meg a biosz emelten, és nem kémia alapszakra mennél hanem biológiára?

Bocsi, hogy beleszólok, nagyon nem is értek ehhez. Csak íggy nekem logikusabbnak tűnik.

Vagy mi lenne ha kémiából érettségiznél emelt szinten?

2010. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

mindkettőből emeltezni akarok, kémiába jelenleg nem tudok belevágni, mert nincs lehetőségem felkészülni rá rendesen. Bioszt már elkezdtem, az csak azon múlik mennyire tudok magolni, ill megérteni kül. folyamatokat. Kémia emeltre nem elég nekem 3 hónap, max hogyha minden nap tanárt látogatok, és kísérletezünk.

Kémia alapszakot felvennék fősulin, mert könnyen megértem és jó vagyok belőle hogyha megkapom a segítséget h jól feltudjak készülni.

2010. júl. 25. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja értelek. Szerintem akkor a 3. elgondolás hangzik jónak.
2010. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

igen, csak ott meg az a baj, h nem tudom h betudom e majd azt az alapszakot fejezni orvosi mellett :D

az a leglogikusabb az igaz, sokat segítene, csak ha elkezdem akkor valahogy kikéne bírnom az orvosi mellett :S

2010. júl. 25. 23:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. variáció a legkivitelezhetőbb és legszimpatikusabb.
2010. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Halálra ítélt ötlet. Legalábbis onnantól, hogy átteszed levelezőre és együtt csinálod az orvosival. Az orvosival SEMMIT nem lehet együtt csinálni, hidd el nekem:) Odáig még okés, hogy elmész mentőtisztire, de ha úgy is orvos akarsz lenni, felesleges ilyen képzésre fizetned a tandíjat.

Plusz egy fősuli mellett nem lesz időd az érettségire rendesen felkészülni.


2. Ez jónak tűnik. Egyik ismerősöm csinált mentőápoló OKJ-t, és sok hasznát veszi most orvosin:) Mondjuk neki volt ideje befejezni, mert csak harmadszorra vették fel.


3. Szintén az a véleményem, mint az első verziónál. Felesleges fizetni érte, ha orvos akarsz lenni, ráadásul nem tudnál mellette érettségire készülni. Lehet épp akkor vannak zh-k, mikor az érettségik stb...


Szóval vagy a kettes verzióra szavazok, vagy csak tanulj az érettségire, esetleg keress vmi alkalmi munkát, vagy bulizd ki magad, amíg van rá időd:D

2010. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Orvosi mellett hidd el, hogy nem fogod tudni. Már csak az órák összerendezésével is meg fog gyűlni a bajod. A vizsgaidőszakod meg el sem merem képzelni.

Azért a természettudományi bsc képzések sem olyan gagyik, mint sokan gondolják szerintem:)

Ha bekerülsz orvosira, akkor már mellette ne csinálj másik szakot!

2010. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi!

és azt megtudnád mondani, h hol van nappali képzéses okj tanfolyam ami ingyenes?? Neten néztem, de sehol se találtam csak fizetőset, meg olyat, h heti 1 alkalom csak a konzultáció

2010. júl. 25. 23:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan. Hol élsz? Budapesten van össz-vissz 1:S.
2010. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha az orvosi a cél, akkor nehogy elkezdj valami egyetemi szakot! Az orvosi 12 féléves, ha elkezdesz egy másik szakot, lehet, hogy csak költségesen tudod befejezni az orvosit (ami kb. 1 milla/félév)!

Tehát én is arra szavazok, hogy kezdj el egy bármilyen olyan OKJ-t, amin nagy óraszámban tanítanak kémiát és bioszt.


Kicsit nézelődtem, itt Pesten van egy suli, ahol ilyen egészségügyis OKJ-k indulnak: [link]

2010. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!