Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nagyon jó a memorizálásban...

Aki nagyon jó a memorizálásban - hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

A voltbarátomra mindig is egy kicsit irigy voltam, mert hozzám képest fantasztikus emlékezőtehetsége van, sokszor tudott helyzethez illő versorokat, dalszövegeket, LATIN idézeteket, híres emberek szavát idézni... emellett, nem tudom, hogy ezzel összefügg-e, de gyakorlás nélkül nyert matek versenyeket is, amiken - az ő elmondása szerint - legtöbbször a logikája segítette ki.


Sose kérdeztem tőle, hogy hogy csinálja, de párszor szóba esett, hogy "jó géneket örökölt e téren...". De hogy konkrétan HOGY csinálja, az sose derült ki.


Így most kérdem azokat, akik a voltbarátom leírásában magukra ismernek: hogy csináljátok? Vagy ha valaki nem született ilyen emlékezőtehetséggel, de ide felfejlesztette az agyát: miként??


Engem nagyon érdekelnek a különböző tanulási technikák, sokat is alkalmazok... kész kiselőadást tudnék tartani ezekről. De mégis többre vágyom... Nem akarok átlagos maradni a tanulásban.



2020. márc. 28. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ehhez tudni kéne, hogy hány éves vagy, mert a kutatások szerint az emberek memóriája 17. életkoruk betöltése után csak nagyon minimálisan fejlődik, ezt fiatalabb korban kell fejleszteni. Ha már e fölött vagy, akkor sajna nem bírsz mit csinálni, ha viszont ez alatt, akkor a legjobb taktika rá, hogy memoritereket, verseket tanulsz rendesen, és igyekszel azokat minnél tovább a fejedbenntartani. Abbann igaza volt a barátodnak, hogy tényleg nagy mértékben szerepet játszik benne a genetika, meg az, hogy kiskorodban milyen nevelésben részesültél. De ha valaki ez alapján nem rendelkezik jó alappal az az előbb említett módszerrel felhúzhatja, de csak ameddig fiatal.
2020. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem annyira érzelmes, meg agyalós, és akkor így könnyebben megmaradnak neki az órán a dolgok.


Egyrészt, másrészt meg születési adottság is, ezzel született; ezt hozta magával születésekor a "Mennyből" (mind onnan jöttünk, te is, az összes többi kérdező is, válaszoló is, meg minden többi ember).

2020. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

hát, 19 éves vagyok... azért reménykedem, hogy ebben a korban is lehet valamit kezdeni

2020. márc. 28. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj verseket.
2020. márc. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez nekem is megfordult a fejemben. :)
2020. márc. 29. 07:48
 6/7 bodnar edit ***** válasza:
100%
Hát én már jócskán 50 felett voltam amikor elkezdtem a gimnáziumot. Mivel fiatalon kudarcot vallottam, rákényszerültem felnőtt fejjel. A régi történelem emlékeim, igen rosszak voltak, nem tudtam az évszámokat, helységneveket, híres emberek nevét megjegyezni. De ez változott! Egy tündéri töri tanárunk volt, aki már elsőben osztogatta a kidolgozott tételeket egy Á/4 -es papir mindkét oldalán. De hiába olvastam el, nem volt memorizálható. Többszöri sikertelenség után lemásoltam a saját szavaimmal de a tartalom maradt. Sőt hozzáírtam könyvekből, füzetekből. Végül olyan két három oldalnyi lapnyi lett. Le kellett redukálni, hogy csak két oldalas legyen. Mire elértem, már tudtam kívülről! Eljött az óra kaptunk egy lepecsételt üres papírt, és elkezdtem. Általában hamarabb kész lettem , mint a többiek. Az eredmény 5-ös lett! Így csináltam más tantárgyból. amikor csak otthon átolvastam, emlékeztem. Igaz ma már nem, de amikor kellett, érettségin is, sikerült!
2020. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok a sikeredhez, számomra viszont ez elég időigényesnek tűnik... Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy az, aki minimálisnak tűnő tanulással is hosszútávon emlékezni tud dolgokra, annak mi a titka... Vagány tanulási módszereket én is ismerek, de ezek legtöbbje időigényes kidolgozást és folytonos ismétlést igényel...

Lehet mondani, hogy ne legyek már ilyen lusta, nyomjam le a fenekemet... De amíg látok embereket kevesebb erőfeszítéssel tanulni és megjegyezni nem csak lexikális tudást, hanem összefüggéseket is, addig nem nyugszom, míg én is oda jutok. :)

2020. márc. 29. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!