Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, hogy döntenek...

Szerintetek, hogy döntenek Orbánék az érettségivel kapcsolatban? Főleg olyan opciók érdekelnek, amelyeket számításba vehetnek a döntés során.

Figyelt kérdés

#Orbán Viktor #érettségi #Döngő léptekkel az érettségi felé
2020. ápr. 3. 16:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

olyan helyzetben vagyunk, hogy lehetetlen olyan megoldással előállni, ami mindenkinek tetszeni fog.. én azt látom valószínűnek, hogy húsvétig kapunk majd egy bejelentést, ami amolyan "nesze semmi fogd meg" szintű lesz és majd elodázzák a tényleges bejelentést.

arra tippelnék, hogy mindenképp megtartják majd az érettségit, de ahhoz viszont nagy rákészülés kéne: fertőtleníteni (csak a mi sulinkból tudok vagy 10 gyereket, aki fertőzött országban járt és nem fertőtlenítették a sulit..) kell az iskola épületét, biztosítani kéne szájmaszkot, fertőtlenítő szert. szerintem ez alap lenne, de nem hinném, hogy ez megvalósulna. egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy biztosítanák ezt nekünk..

nagyon sokan vagyunk bejárósak és én például nem tudom megtenni, hogy kocsival menjek és az alapvetően gusztustalan állapotú buszok biztosan nem lettek jobb állapotban. lehet most nem lesz csurig időssel, de attól még nem egyedül leszek fent egyértelműen..

ha annyira ragaszkodnak az érettségi szokásos forgatókönyvéhez, akkor legalább egy hónapot kéne rajta csúsztatni, mert egy hónap és már bent kéne ülni a padban és érettségizni:) megszervezni azt, hogy mindenki be legyen osztva csökkentett létszámmal, keríteni kell még egy rakat tanárt, meg ilyenek, ez nem pár perces meló. mi például majdnem százan érettségizünk a suliban...

tényleg nem egyszerű a helyzet, mi alapból izgulunk az érettségi miatt, de ez a bizonytalanság meg rátesz még egy lapáttal..

2020. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
83%

Én idén vagyok végzős, és nagyon remélem, hogy nem tartják meg májusban az érettségiket. Kifejtem, hogy miért.

1. Kivitelezhetetlennek tartom

Gondoljunk bele, hogy azt mondják, hogy oké, akkor maximum 5-6 ember tartózkodhat az adott teremben egy szaktanárral együtt. Ez azt jelenti, hogy jóval több termet kell igénybe venni az érettségi lebonyolításához, és biztos van olyan iskola, ahol ez nehézséget okoz. De oké, tegyük fel, hogy ez még teljesíthető. De akkor a tanárok. Szakos tanár nem felügyelheti az érettségidet. Tekintve a tanárhiányt, arra még rájön, hogy osszuk szét a diákokat nem lenne kapacitása az iskoláknak. Szakos tanárt beültetni az egyik terembe, a másikba meg egy nem szakosat pedig nagyon igazságtalan.


2. Veszélyes

Az én szüleim már nem fiatalok. És akkor képzeljük el a helyzet, hogy besétálok 120 diáktársammal egy épületbe, ahol bárki lehet hordozó. Ja, hogy van maszk? Nem ér sokat. Érettségi írása alatt, idegeskedés közben véletlenül hozzányúlok az arcomhoz, a szememhez, orromhoz, egy esetlegesen fertőzött felület megfogása után, akkor engem semmi sem véd. Arról nem is beszélve, hogy nem fognak védőruhákat osztogatni, ergo a testem nagy része fedetlen lesz. FÉLTEM a szeretteimet. Képzeljük azt a családot, ahol nagyszülőkkel élnek együtt, ott mekkora a kockázat. (Arról nem is beszélve, hogy a száz fő feletti beltéri rendezvényeket betiltották, de 120 diák+tanár nyugodtan bemehet a zárt oktatási intézménybe???)


3. A készülés hiánya

Lehet mondani, hogy ez a XXI.század és már megszogtuk az online életet. Mi igen, de a tanáraink nem. A magyar oktatásban dolgozók nagy százaléka már idős, és nem ért ezekhez a technikai dolgokhoz. Arról nem is beszélve, hogy végzősként az évem április 27-én ér véget. Nálunk 2 hét volt (!) mire minden tanárral fel lehetett venni a kapcsolatot. Addig azok a hetek kiestek. Ami érettségi előtt borzasztó nagy hátrány.


4. A kötelező emelt

2020-ban kötelező egy emelt szintű vizsgát teljesíteni.Ez az alapból baromi nagy eltérés az előző évekhez képest, és akkor még erre jönnek a vírus okozta nehézségek is.


A kérdésre válaszolva én csak remélni tudom, hogy nem lesz megtartva hagyományos formában. De a lehetséges megoldásokat előttem már felsorolták.


Lehet velem egyetérteni, nem érteni. Ez az én véleményem. Aki emiatt lepontoz, az tegye, de én kifejtettem a gondolataimat.

2020. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!!

Csak egy jó tanácsot szeretnék adni nektek, a kérdésemtől eltekintve..

Nem tudom kinek milyen kapcsolatai vannak, vagy melyik társadalmi rétegnek a tagja, ettől eltekintve nem szeretnék magyarázkodni sem.

Csak ennyit mondanék:

Vásároljatok be még jövőhét elején!!!!!!!!!!!!

2020. ápr. 4. 18:09
 24/26 anonim ***** válasza:

Tavaly érettségiztem, szóval nem érint már; de tudom, hogy mit érezhetnek a most érettségizők. Nagyjából elolvastam a kommenteket, pár megjegyzés:

Ha az év végi jegyeket adnák meg, azzal mit érnének el? Az érettséginél a százalék számít. A százalék alapján kerülsz be az egyetemre. A jegy úgymond senkit nem érdekel. És a százalékok alapján kapod a pontokat is. Lehet azt mondani, hogy akik 5-ösök voltak, azoknak az érettségijét 100%-osnak tekintsék...de akkor kvázi mindenkinek a felvételi pontja 300, 400, 500 pont lenne (ez most egy nagy túlzás persze!), így nem tudják eldönteni az egyetemek, hogy kit vegyenek fel.

A következő, ez a vírus eléggé fel van fújva, nagyobb a halálozási arány mint egy influenzánál, ez igaz. De nem annyira veszélyes, hogy ezzel munkahelyek, iskolák menjenek tönkre.

Elhalasztás: Hát nem tudom kinek esne jól, ha 0,5-1 évet "halasztania" kellene. Ha valaki tanárnak készül (legyen ez most egy középiskolai), annak 6 évet kell tanulnia! Számoljunk! 4-5 évet tanul, 1 év kiesik, 6 év tanulás, 2 év gyakorlat= hány évig is van "normális" fizetés nélkül? Ki tartja el?

Emelt érettségi: Egyetemre illik egyet megcsinálni. Aki jobb egyetemre, szakra jelentkezik, annak eddig is muszáj volt, mert nem vették volna fel.

A most érettségizőknek pedig kitartást! Akik pedig elkapták a vírust, azoknak jobbulást!

2020. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
18%

Tavaly érettségiztél és ilyen buta vagy ?

Egy sima tollhúzással lehetne változtatni a pontrendszeren, és nagyon is egyszerűen lehet számolni százalékot jegyekből, egy egyszerű keresztbe szórzással: 5/100=3,5/x -> 5x=350 -> és kijön a 70%:) nagyon kevés ember van aki 5,00 ra áll, elhiheted, aki meg igen, az meg is érdemli a 100% ot, nem ?

2020. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Utolsó!

"Magyarországon az érettségi egyben felvételit is jelent, ha nincs százalékos eredményt hozó érettségi, akkor sok szakon nem lehet méltányos módon a teljesítmény alapján rangsorolni a jelentkezőket, és akkor felvételit kellene szervezni, erre viszont a felsőoktatási intézmények nincsenek felkészülve."

Ebből az tűnik ki -- hogy bár jó módszer, amit javasolsz -- ezzel nem tudnak élni. És eddig is így fogalmaztak: az év végi jegyeket adják meg.

2020. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!