Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha átlagolják az év végi...

Ha átlagolják az év végi jegyeket és azt adják érettségi jegynek akkor mi lesz azzal aki duplázással akart bejutni az egyetemre?

Figyelt kérdés

Nem vagyok érettségiző csupán elgondolkoztam. Mert elég sokan kampányolnak most emellett. De aki nem volt eddig hú de jó tanuló és duplázással szeretett volna bekerülni akkor így nem fog tudni?

Ti mit gondoltok erről?


2020. ápr. 9. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem lesznek érettségik. Meg fogják oldani valahogy. Az egyetemen pl. online, webcamerával lesznek a szóbeli záróvizsgák nálunk.
2020. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy szemlátomást erre nincs olyan megoldás, ami mindenkinek jó lenne.

Ha megtartják az érettségit az a baj, mert itt egyesek már a gondolatától az intenzíven akarnak feküdni, hiszen tudjuk, hogy a koronavírus egy pestissel egyenértékű halálos kór, a diagnózisa felér egy halálos ítélettel, véletlenül sem vészeli át a döntő többség tünetszegény fertőzéssel (irónia).

1-2 hónappal eltolni a mostani szakmai vélemények alapján nem ér sokat, mivel elviekben a járvány pont nyár elején fog tetőzni, tehát ami miatt nem tartható meg májusban, ugyanazért nem lehetne júliusban sem.

Egyesek felvetették, hogy legyen ősszel, és legyenek keresztfélévek. Ez 2 szempontból hibás: egyrészről egy csomó egyetem nem véletelnül nem indít keresztfélévet, mivel ütközések lennének az így is maximális kapacitáson működő szaktantermekben, laborokban. Ez ugye nem most, hanem 2021. szeptemberétől lenne gond, amikor ütemszerűen indulna a "rendes" elsős évfolyam. De nincs hol oktatni őket, mert az előző elsős évfolyam foglalja a helyet. Nem beszélve az oktatók leterheltségétől. Másrészről számítanak egy újabb megjelenésére a vírusnak, amint lazítanak az intézkedéseken, ez pont őszre várható.

Online nem vizsgáztatnak, mert ez mekkora igazságtalanság azokkal szemben, akiknek nincs otthon internet hozzáférésük, amúgy is egy online teszt kitöltésénél ugye elég nagy lenne a csalás lehetősége.

Ez az év végi jegyes dolog is hülyeség. Nem véletlenül van az érettségi. Ha emellett döntenek, azzal lényegében elismerik, hogy az érettségi elhagyható, jogosan fogja követelni a következő évfolyam, hogy akkor náluk sem legyen, ha ez itt most elegendő, náluk miért nem. Hogyan fognak alakulni az egyetemi felvételik? Hogyan fognak nézni a felsőbb évfolyamok ezekre a "potya elsősökre"? Mert akárhogy nézem, ez potyázás, ez így nem ugyanaz távolról sem, mint amit másnak kellett teljesíteni, nem beszélve az emelt szintű érettségiről, hogy azt hogyan gondolták "kiváltani". Attól, hogy valaki 5-ös, év végén, még egyáltalán nem tudja 5-ösre az anyagot. Én is 5-ös voltam matematikából mikor osztályt váltottam és lett egy nagyon laza, de mondjuk ki, gyenge kezű tanárom. 3-mas lett a matek érettségim. Nem is volt annál jobb a tudásom. Marha igazságtalan lett volna erre a tudásra kapnom egy 5-ös jegyet és ezzel bekerülni esetleg olyan szakra, ahol számított volna. És erre nem válasz, hogy akkor kibuktattak volna, a felvételinek pont az a lényege, hogy vmi szelekció legyen egyáltalán, és az egyetemnek sem tesz jót, ha az évfolyam háromnegyedét megbuktatja, mert a tudásuk valóban annyit ér, csak nekik meg szükségük rendes évfolyamra.


Nem, egyelőre semmi itt felvetett megoldás nem jó. Romániában pl elhalasztották az érettségit nyárra, aztán az vagy beválik, vagy nem. Hollandiában skype-on tartják meg a vizsgákat. A skandináv országokban meg helyén kezelik a járványt, nyilván ehhez van is egy fejlett egészségügyük, meg kellőképpen fegyelmezett népességük, ott jövő héten újra nyitnak pl az iskolák is. Náluk az a cél, hogy minél hamarabb túl essenek rajta, nálunk az a bizonyos ellaposított görbe, ugyanannyian fognak megbetegedni, csak nem egyszerre és így nem lesz túlterhelve az amúgy is rendkívül elhanyagolt, rendkívül fejletlen egészségügyünk.

2020. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es. Nálunk NEM az a cél, hogy minél hamarabb túlessünk rajta - ezért húzzák a járványt! Mert így tovább kormányozhat a fidesz kontroll nélkül! Ez másról nem szól! Egy magyar tudós azt nyilatkozta, hogy a teljes magyar lakosságot 3 nap alatt lehetne tesztelni, és 14 naponként újra. Na, szerinted megkereste a kormány?


Igazából orbán most áll bosszút a pedagógusokon az online oktatással, hogy odadobta őket és a diákokon a netadós tüntetésért! Ezért nem dönt időben, ezért húzza mindenki agyát! Csak a hülye nem látja, hogy erre játszik.

2020. ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!