Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondjátok meg miért kell...

Mondjátok meg miért kell érettségi a járvány közepén?! Miért nem lehet el tolni? Mi van ha elkapom és meghalok?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 10. 16:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%

"amíg emberek 1/3-a egyszerűen leszarja az egész járványt és márpedig ő mászkál addig szerintem nem amiatt a 70 ezer ember miatt kell aggódni országszerte, hogy elkapja tőlük és meghal"

Hát, ha jól figyeltem, nem úgy szól a kijárási korlátozás, hogy csak azokat kerüld el, akik szarnak a járványra, hanem SENKIVEL ne találkozz, akivel nem laksz egy háztartásban.

2020. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Egészséges fiatal szervezet meg próbáljon már meg felnőtt módjára viselkedni és nem belehalni a gondolatába is annak, hogy a végén még ki kell dugnia az orrikáját a lakásból"

Minden egészséges fiatal szervezetnek vannak olyan rokonai, akik cukorbetegek és/vagy magas a vérnyomásuk és/vagy magas a koleszterinszintjük és/vagy bármi hasonló, hiszen ezek mind népbetegségek.


"fiatalokkal, akiknek nyilván otthon kéne éppen tanulniuk"

Az megvan, hogy tavaszi szünet van?


"akkor ki vásárol be a családnak? ... Mitől lenne nagyobb veszély ez most?"

Pl. egy tanárnak, aki amúgy heti egy bevásárlással simán megoldja az életét, sokkal veszélyesebb, ha az érettségi miatt majd napokon keresztül be kell mennie százak közé hosszú órákra, nem csak a heti egy bevásárlásra kell kidugnia az orrikáját a lakásból - és pont a tanárok azok, akik eleve idősebbek, tehát eleve elég sok köztük az alapbetegséggel is rendelkező, plusz az ő szüleik még egy generációval idősebbek még több alapbetegséggel, akikhez - főleg azért a baromira magas fizetésért, amit kapnak... - nem akarják hazavinni a vírust.


"Mi az elképzelés akkor, mit kéne csinálni az érettségivel? Hova kéne eltolni?"

A járvány lecsengése utánra. Keresztfélév is létezik.


"egyáltalán nincs nagyobb veszélyben sem a nagymama, sem a sclerosis multiplexes anyuka, sem a pajzsmirigy-beteg lánytestvér, ha Pistike elmegy érettségizni"

Szerinted. A szakértők meg egész mást mondanak.

2020. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Eddig a fele a betegeknek (Magyarországon), akik túl lettek valamilyen módon ezen a víruson azok meghaltak."

Ugyanmár! Nem is lehet tudni mindenkiről, aki elkapta. Lehet, hogy én is attól köhögtem pár hétig, de mivel senki se tudott a köhögésemről, abszolút nem vagyok benne a statisztikában.

2020. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
54%

"itt lenne a megoldás szemünk előtt, hogy megadják a féléves jegyet érettséginek"

Így van!

2020. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!