Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Puszta paraszti ésszel pl egy...

Puszta paraszti ésszel pl egy töri, magyar érettségi összehozható kettesre, vagy egy angol?

Figyelt kérdés

Egy közepes erősségű suliba járok,de év eleje óta a szóbelire “készültünk” sokan puskázgattunk...a kérdésem,hogy mennyi esélyem van a kettesek megszerzésére,ha eddig nem nagyon tanultunk?

Nem tanulok tovább,így a meglét a fontos...



2020. ápr. 11. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Töri érettséginél sokat segít az atlasz az évszámokban és helyszínek esetén, de ha szóbelire készültetek és a tételeket nézzétek, az elég kell legyen.

Magyarból a szövegértés puszta logika, arra én nem is készültem anno. A többinél illik átnézni egy verselemzés vagy novellaelemzés folyamatát.

Angolnál nem tudom mire gondolsz "paraszti észnél", ott vagy érted a feladatot vagy nem.

2020. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, ha valakit beültetnénk az utcáról összehozná-e a kettest,mert más,hogy ledarálta nekünk a tanár, meg az is más hogy msgérteti azt..Tudásom tényleg semmi kb általános sulis szint..
2020. ápr. 11. 16:14
 3/16 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak ledarálta a tanár, hanem jegyzetelni kellett, vagy ott a könyvben az anyag. Ha ezt háromszor elolvasod, akkor már esélyes, hogy meglesz. Nem a tanár feladata, hogy te megtanuld. Mi pár éve külföldre költöztünk, nemrég csináltuk meg az állampolgársági vizsgát. Egy 60 oldalas könyvet kellett megtanulni, az ország történelme, gazdasága, politikai rendszere, híres emberek, földrajza összefoglalva. 2 hét alatt megtanultuk munka, gyerek mellett. Mindkettőnké 100%-os lett.
2020. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
törinél is bőven elég, max a fogalmazásnál vesztesz pontot. én sem tudtam semmit, csak a legalapabb dolgokat, 70 százalék lett.
2020. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Fogslmazas nem megy arra nem is szamitok,kettes a cel
2020. ápr. 11. 22:15
 7/16 anonim ***** válasza:

Törinél szerintem a kettes simán összehozható tudás nélkül.

Magyarból van szövegértés, meg levél, azt még 8 általánossal is megírod, én mondjuk magyarra semmit nem tanultam, de mégis hármas lett, szóval tapasztalat. Még az elemzéshez is tudsz írni tanulás nélkül, szóval szerintem még akár a hármast is össze tudod szedni.

Az angol már fogósabb, én úgy mentem angol érettségire, hogy annyit tudtam, hogy "My name is..." Nem vicc, sajnos az angol tanárral minden órán magyar filmet néztünk, és nem tanultunk 4 évig semmit. SEMMIT, szó szerint semmit nem értettem az egész írásbeliből. Végig tippeltem az egészet:AGBC...stb.

A levélhez csak szavakat írtam. Meglett mégis.

Azóta nyilván elkezdtem magamtól tanulni, mert egyetemre akarok menni azóta rájöttem, de engem abszolút nem érdekelt a tanulás gimiben, mégis lett érettségim.

2020. ápr. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom! A tudasom kb nekem is itt van ahol irtad utolso😕
2020. ápr. 12. 12:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha úgyse akarsz továbbtanulni, akkor később is ráérsz érettségizni. Ha meg eddig csak puskáztál és nem tudsz semmit, meg se érdemled.
2020. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Attol hogy tovabb nem tanulok,dolgozni szeretnek lehetoleg minel hamarabb...
2020. ápr. 12. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!