Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia BA -val mit...

Pszichológia BA -val mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy csak simán egy BA semmire sem elég. Vannak azért munkakörök amiket be lehet velük tölteni?

fizetés, munkahelytípus, milyen elhelyezkedési területek vannak?



2020. ápr. 11. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
HR-es lehet vele az ember, de láttam olyan állást is, hogy “személyzeti tanácsadó”, bár ez is ehhez a területhez kötődik.
2020. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ah :( szóval semmi pszichológiával kapcsolatos?
2020. ápr. 11. 21:05
 3/13 A kérdező kommentje:
jöhetnek még válaszok :)
2020. ápr. 11. 21:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pszichológia BA után viselkedéselemző leszel. A mesterképzés után lesz csak az ember pszichológus. Ezzel már lehet pszichológusként dolgozni, de személyiséget befolyásoló dolgokkal és módszerekkel nem foglalkozhat, nem állíthat ki szakvéleményt, pszichoterápiát sem tarthat, és a módszerek, amiket használhat, azok is korlátozottak. Magánpraxist nyithat, de egészségügyi tevékenységet nem folytathat. Úgyhogy amit MA diplomával lehet csinálni az tanácsadás, de kutató tevékenységet is lehet folytatni. Tudom, mert ezzel szeretnék foglalkozni én is.
2020. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Jelentkezhetsz vele mesterszakra. Magyarországon ez kb a pszichológia mesterszakot jelenti, de külföldön sokkal szélesebb a paletta, mindenféle szuper mesterszakok léteznek – ha nem akarsz pszichológus lenni.


Pszichológia BA amúgy Magyarországon nincs, csak Viselkedéselemző BA.

2020. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Pszichológia BA a szak elnevezése, nem pedig Viselkedéselemző BA.

A viselkedéselemző a végzettség elnevezése, nem pedig a szak neve. És nem csak pszichológia mesterképzésre lehet menni ezzel az alapszakos diplomával.

2020. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó a diplomára Viselkedéselemző van írva, nem pszichológia. A BA pedig a végzettséget jelöli nem a szak nevét, így sajnos nincs igazad. Nincs Pszichológia BA Magyarországon, csak Viselkedéselemző BA. Ez van.


Erről egyébként magad is meggyőződhetsz, ha nincs ilyen diplomád, például itt:

[link]


Amint látod, Viselkedéselemző BA a végzettség neve.

2020. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ezt írtam az elejétől kezdve, de ha figyelmesen olvasnál, észrevetted volna: a VÉGZETTSÉG neve a viselkedéselemző, de a SZAK NEVE pszichológia alapszak....erre kell jelentkezni felvételin is, nem “viselkedéselemző alapszakra”...bő egy éve ide készülök, ne oktass ki.
2020. ápr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nézd csak meg a felvi.hu-t ;)
2020. ápr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
11%

Nem ezt írtad, hanem ezt — Idézlek: — “ Pszichológia BA a szak elnevezése”

Ezt javítottam ki arra, hogy a szak elnevezése nem Pszichológia BA, mivel a BA az nem szaknév, hanem a megszerezhető végzettségre utal. A szak neve valóban pszichológia alapszak (de nem pszichológia BA). Az a precíz, amit én írtam.

2020. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!