Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Joggal mi lehet belőlem és...

Joggal mi lehet belőlem és mire érdemes menni?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, a jogi irányba szeret ék haladni, viszont nem tudom, hogy hova lenne érdemes elmenni, mi a különbség a mesteri és alapképzés, osztatlan képzés között. Ügyvéd szeretnék lenni, akár cégé vagy civil embereknek, de semmi képpen igazságszolgáltatásban. Az ELTE jogi karára gondoltam, de nem tudom mitévő legyek

2020. ápr. 15. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fideszes vagy, mindegy mit csinálsz, kaszálni fogsz, nálunk városban a frissen végzett jogászok csúcsfizetést kapnak az önkormnányzattól, mert apuci...


Ha nem vagy fideszes, akkor kb mindegy, mit csinálsz, úgy is rád fogják, hogy sorosbérenc vagy, pl hiába védenél börtönbe kerülteket a jogaikért stb...

2020. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mennék bele most hogy mi a különbség az alap és mester képzés között. A lényeg, hogy egy osztott képzésnél az alap után kapsz diplomát, és utána dönthetsz hogy mit csinálsz, tanulsz tovább vagy elmész munkaerőpiacra; míg egy osztatlan esetén nincs meg a választás, ott le kell húznod egyből a mestert is az alappal együtt, vagyis ha az öt év alatt a harmadik után (ami ugye az alap vége lenne ha nem osztatlan lenne) úgy döntenél hogy nem akarod folytatni, semmilyen papírt nem kapsz róla, vayis kidobtál 3 értékes évet az életedből.

Vállalati jogászként ugye egy céghez mész el, és ott csinálod a szerződéseiket, szabályaikat dolgozod ki, meg minden egyebet amit kérnek. Ha jogászként praktizálsz, akkor te döntöd el milyen ügyekkel foglalkozol, mit fogasz el vagy sem. A paletta nagy, hatalmas a választék hogy mire mehetsz. Igazságszolgáltatás alatt gondolom a bírói pályát érted elsősorban :D Amit ajánlani tudok, hogy ne zűrj ki semmi! Nem tudhatod mi lesz az, ami érdekelni fog, vagy amiben jó leszel. Lehet bírónak vagy védőügyvédnek nem mennél el, most úgy gondolod, de később megtetszik a büntetőjog és úgy döntesz: ügyésznek igen megérné elmenni. Úgyhogy azt ajánlom komolyan ezzel még várj legalább 5-6 évet :D

Ha jog, akkor csak az ELTE éri meg, ott a legjobb a képzés.

Ha bármi érdekel még kérdezz csak nyugodtan, még fakultációk és érettségi előtt vagy, így bármilyen segítség jól jöhet :) Én is tizedikes voltam mikor eldöntöttem hogy ezt szeretném tanulni, és a mai napig élvezem minden percét.

2020. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a jogi képzés egységes, tehát NINCS alap- és mesterképzés.

5 éves képzés van, aminek a végén államvizsgázol és doktorálsz - utána jogász vagy.

Innen meg csak rajtad múlik, hova mész, csinálsz-e szakvizsgát (ügyvédnek természetesen kell)...

2020. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: Nem egészen. Elvégzed az 5 éves képzést, kapsz egy diplomát, és elméletben jogász vagy. De azzal semmit nem kezdesz, csupán vagy egy dr. a neved előtt. Szakvizsgát MINDEN jogásznak kell tennie, függetlenül attól hogy ügyvéd vagy sem. Ez ágazatonként változó mennyi évet vesz el pluszba az egyetem után, általában 3 szokott lenni. Amíg nincs meg a vizsga, semmiféleképpen nem praktizálhastz jogászi körben.


[link]

2020. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Huh, Utolsó. Ez szép volt. :D


ELTE jogot végeztem, ügyvéd vagyok. Elmondanám, hogy RENGETEG jogász ismerősöm dolgozik jogi területen, szakvizsga nélkül. Kezdve saját édesapámmal is, akivel közös vállalkozásban vagyunk.


Inkább maradtál volna csendben, mert ez most nagyon fájt...

2020. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy a szerencse és ismerősi kör dönt 99%-ban ezen a pályán. Vagy ha tényleg lángész vagy és elsőre megragad az a rengeteg tudásanyag amit nem elég csak céltalanul magolni. Plusz nem árt ha egyetem mellett dolgozol pl ügyvédi irodában (ahova "csak úgy" esélytelen bejutni ha bekopogtatsz) szakkollégium tagja vagy ahol kutatsz valamilyen területet, publikációkat készítesz, előadásokat tartasz, TDK, jogeset megoldó és perbeszéd versenyeken veszel részt és idegen nyelven is ismered a szaknyelvet. A felsoroltakhoz gyakori könyvtár látogatás szükséges. Ezek azért jöhetnek jól mert akkor nem az tűnik ki az önéletrajzból hogy csak elvégezted esetleg kínlódva azt az 5 évet.


Sajnos mostanában nem ez a legfelkapottabb szakma és a vélemények is megoszlanak hogy érdemes-e csinálni, meg lehet-e élni belőle. Ügyvédi irodában azért gyakori a 12 órázás is ha nagy az ügyteher vagy sok megkeresés van. Ezt onnan tudom hogy voltam egy budapesti irodában állásinterjún.


De persze ha vonz, tetszik, érdekel ez a irány akkor hajrá, csináld, nem lebeszélni szeretnélek! De kitartás és stressz, monotóniatűrés, álmatlan éjszakázás, rosszabb esetben éves csúszás az egyetemen a szak velejárója. Mert kb. az összes tárgy egymásra épül. Pl Római jog a Polgári jogra, mivel abból fejlődött ki.

2020. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most látom milyen hülyeséget írtam a végére, tehát javítanàm: a polgár fejlődött ki a rómából. Előző voltam.
2020. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!