Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológiával, és matekkal...

A biológiával, és matekkal milyen szakra lehet menni?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, amihez nem kell a kémia, és a fizika sem. Ez a két tárgy megy, milyen felsőoktatásba tudnék ezzel a kettővel jelentkezni? Persze érettségizek többől is (magyar, történelem, nyelv)

2020. ápr. 16. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Akkor a biológia irányt felejtsd el. Fizika és főleg kémia nélkül nincs biológia.

Akárhol tanulnál tovább valami biológiával kapcsolatosat, ott megjelenne a másik kettő.


Max más mértékben. Kevésbé szerintem a vadgazda mérnökin, esetleg még kertész mérnökin jön elő a kémia és fizika.

Biosz szakon már mérsékelten jelen vannak.

2020. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez így sokrétű kérdés, sajnos vagy szerencsére!:)

A felsőoktatásban mindenképp többet és erősebben fogod tanulni ezeket ha akarod, oda nincs mese seggelni is kell majd:)

Műszaki szak érdekel?

2020. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológia.
2020. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A műszaki annyira nem.


Erősen elgondolkoztam a pszichológián, de felejtős, mivel nem tudok jól bánni az emberekkel, és nem jó a beleérzőképességem se.

A másik a biológia-matek, vagy matek-angol szakos tanár. Ahhoz nem kell belérzőképesség, csak az anyagot kell leadni a diákoknak, esetleg kérdésekre válaszolni...

2020. ápr. 16. 21:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy olyan középiskolába járok, ahol nincs se kémia, se fizika. Szeretem a matekot, és a biológiát is. Nehéz választani a kettő közül. Esetleg még elgondolkoztam a pénzügyi szektoron, amihez a matek kell, vagy egészségügyi (pl ápoló)
2020. ápr. 16. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első, nem teljesen felejtős a biosz... Fizikából, kémiából én a tipik seggh,lye gyerek voltam, fogalmakat megtanultam, mikor kellett, de ennyi. Zero lelkesedés.

Bioszból diplomáztam (mesterszak), fizikából kábé nulla volt az 5 év során (egy félév fizika volt kötelező , de általános, míg választható volt pl biofizika). Kémia, ok, hát az volt. Általános kémia, szerves kémia 1-2.,szerves kémia labor, biológiai kémia, radiokémia stb. De túl lehetett élni, na. Ha akarod, megtanulod. Volt matek is, két félév, meg infó, mindkettőt utálom, de nem haltam bele. Hatezer másik sz,,patós tárgy van ezek mellett.

2020. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a tárgyak egymásra épülnek, elvárják, hogy minimális alappal rendelkezz, de megtanítanak (vagyis újratanítanak) mindent!
2020. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
6. De a kérdező nem azt írta, hogy hülye, hanem nem érdekli olyan szak, amin van kémia és fizika.
2020. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Meg azt is, hogy az iskolájában nincs fizika meg kémia. Ezt mondjuk elképzelni sem tudom, de azért írtam, hogy ME TANTORÍTSA EL emiatt magát a biosztól. Minden szakon lesz olyan tárgy, ami nem fogja érdekelni az embert, ennyi. Azt hiszem, van annyi tapasztalatom (2 jeles szakdolgozat, kiváló diplomák, 2 éves laboratóriumi munkatapasztalat), hogy adhatok felvilágosítást az általános helyzetről.
2020. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Biosz szakom végeztem én is. Minimális volt a matek, fizika, mint tárgy, de ezek alap dolgok a biosznál. Pl. élettan tömény fizika, még ha nem is így hivják, csak úgy lehet megtanulni és alkalmazni, ha érted.


De a biosz szakon kb. semmit sem tanulsz abból a biológiából, amit középsuliban. Nem tudom melyik része érdekel, vagy csak úgy hobbiból foglalkoznál-e vele, mert nem mindegy.


A biosz szak es a gazdasagi szak két különböző embert kíván, döntsd el melyiket csinálnád életed végéig

2020. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!