Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológiával, és matekkal...

A biológiával, és matekkal milyen szakra lehet menni?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, amihez nem kell a kémia, és a fizika sem. Ez a két tárgy megy, milyen felsőoktatásba tudnék ezzel a kettővel jelentkezni? Persze érettségizek többől is (magyar, történelem, nyelv)

2020. ápr. 16. 20:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Oh, el is felejtettem a jó kis összehasonlító élettant! Oh az elektrofiziológia!! A patch clamp meg az ilyen áramos cuccok, mondjuk én a idegtudomány szakirányon voltam és neurológiai laborban dolgoztam, mégsem rajongtam ezekért a részekért. Jobban szerettem a gyakorlatias dolgokat. De amúgy tény, lehet, hogy pont ezeket fogod megszeretni! Én se gondoltam volna, hogy majd ezek érdekelnek, a neurodegeneratív betegségek, aztán tessék, mégis. Pedig úgy mentem egyetemre, hogy belőlem genetikus lesz!


Bár arra készülj fel, hogy ha nem akarsz kutató lenni, nincs értelme a biosznak. Nem keresel jól vele... Ez hivatás.

Mellesleg sokkal nagyobb a kereslet biomérnökök iránt, amiben már sokkal több szerep jut a mateknak, mindenképp érdemes utánanézni a szaknak.

2020. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát olyan egyetem nem igazán van ahol biosz van, de fizika, kémia nincs.

Még a biomérnökin is ott vannak.

Egyébként nézelődj...

2020. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"A másik a biológia-matek, vagy matek-angol szakos tanár. Ahhoz nem kell belérzőképesség, csak az anyagot kell leadni a diákoknak, esetleg kérdésekre válaszolni..."


Sürgősen felejtsd el a tanári pályát!! Túl sok ilyen tanár van így is!! Csak ledarálja az anyagot, emberileg nulla.

2020. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!