Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OE Kandó villamosmérnöki...

Az OE Kandó villamosmérnöki szakon mennyire hangsúlyos az infó?

Figyelt kérdés

A BME-VIK villamosmérnöki szakához képest sokkal kevésbé tűnt ,,infósnak", ha minden jól megy, ősszel kezdek a Kandón, viszont szeretném infósabb irányba vinni a tanulmányaimat. Szerintetek ez mennyire kivitelezhető?


Akik esetleg Kandón végeztek, van köztetek, aki informatikus lett végül? Szívesen meghallgatnám az oda vezető út sztoriját. :D



2020. ápr. 16. 22:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Igazából még nem tudom pontosan mit akarok, a programozás érdekel jobban, de webfejlesztő (akikre tudtommal nagy a kereslet) nem lennék.


A hardverprogramozás érdekesnek hangzik, de még nem tudok róla annyit, hogy tudhassam, valóban érdekel-e.

2020. ápr. 16. 22:58
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Volt 2 félévre bontott C nyelv, egy félév C++, és legalább 2 db egyféléves tárgy hardverprogramozás: 1 félév PIC mikrokontroller, 1 félév ARM. Az egyik srác 4-5. félévben ment el a Morgan Stanleyhez informatikusnak.

Mi érdekel még?

2020. ápr. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én BME-re járok, már majdnem végeztem, de biztosíthatlak a mérnökinfóhoz képest totál más. Tehát nem tudom pontosan mit értesz "infós" alatt. Az tény, hogy számítástudomány alapjai az egy tipikus infós tárgy volt az elején, aminek semmi értelme nem volt. Én hardverprogramozással foglalkozom, beágy szakirányon vagyok, inkább szoftveres, de ez nem azt jelenti, hogy nem kellett hardvert terveznem anno. Ha van kérdésed erről a szakról, írhatsz.
2020. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még, hogy a hardverprogramozás itt 3 területet jelent:

- mikrokontroller/processor assemblyben

- ugyanez C/C++-ban

- FPGA - itt a hardvert szoftverrel írod le, ez elég más, mint a többi (verilog)


Illetve ezek keveréke.

2020. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:
#4 van az ÓE-n is.
2020. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!