Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külfoldi érettségi emelt-nek...

Külfoldi érettségi emelt-nek szàmit?

Figyelt kérdés
Szoval az a kérdesem, hogy ha külfoldon érettségiztem (franciaorszag), automatikusan francia nyelv bol emelt érettségim van ? Koszi a vàlaszokat

2020. ápr. 18. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint Franciaországban miből érettségiztél?
2020. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Nem. "Az idegen nyelvi érettségi vizsgát nyelvvizsga-bizonyítvánnyal nem lehet "kiváltani"." Ld. [link]

2. Ugyanakkor szerencsére: "Ha az Ön esetében az oktatás nem magyar nyelven folyt, érettségi bizonyítványa / felsőfokú végzettséget tanúsító oklevele felsőfokú (C1 szintű) nyelvvizsgának felel meg, az oktatás nyelve szerint. Ekkor a kérelem űrlapon a nyelvvizsgára vonatkozó rovat 1. pontját jelölje meg. [1]" Ld. [link]

3. És el kell ismertetni!

[link]

Ctrl+F: érettségi

2020. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen!

Minden tantàrgybol (pl. Matek, Angol, nemet, francia, torténelem...) érettségiztem, de francia nyelven.

De akkor a francia nem szàmit emelt nek? Nagyon kàr, mert anyanyelvi szinten beszélem, és még akkor sincs, hogy ha ott tanultam egészen egyetemig..

2020. ápr. 18. 16:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Végul is most a Debreceni Egyetemre jelentkeztem Matek alapszakra. De most jottem rà, hogy inkàbb Tanàr lennénk (Matek-Francia).

Tudom hogy ez màr egy màsik téma, de szerintetek ha velvesznek matek alapszak ra, àt lehetne menni az év elején osztatlan Matek Francia Tanàri ra?

De ugye ahoz francia emelt is kel, és az nincs, még ha franciaorszagba érettségiztem is..

Elore koszi

2020. ápr. 18. 16:26
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Az eredményeid emeltre számításához ld.: [link]

A többit már tényleg keresd ki te az Oktatási Hivataltól és az egyetemtől.

2020. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. ápr. 18. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!