Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus OKJ jó döntés ha...

Informatikus OKJ jó döntés ha nehezen megy most is az infó?

Figyelt kérdés

Igaziból ezt "csinálom" 5 éve, ilyen szaksuliba járok szóval adott lenne egy ilyesmi szakirány.

Nem vagyok nagyon jó benne de elég rossz a suli és a tanári kar, persze nem őket okolom csak nehéz autodidakta tanulni az egészet.

Az a baj nem igazán tudom mi érdekel és mit szeretnék csinálni, ez az informatika egy jó dolog, van jövője, jól lehet vele keresni és úgymond biztos pont akár itthon akár külföldön. Nem utálom, csak van része amit igen és ha nagyon nem megy valami akkor azt is megutálom, de abban reménykedem, hogy OKJn megtanítják és úgy nem nehéz, gondolom munkaképes tudást adnak.

Ti mit javasoltok? (Esetleg valami jó infós OKJ tapasztalat? Valami specifikus szakirány?)



2020. ápr. 20. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elszomorítani, de informatikát mindenki otthon tanul. A suliban lefektetik az alapokat vagy adnak egy iránymutatást, szóval tudni fogod milyen témákat tanulj meg. Egyetem se különb, megcsinálhatod ötösre minden progos tárgyad, attól még nem fogsz tudni programozni.

Ha csak pénzt szeretnél keresni, akkor rendszergazdát végezz el. Nyílván nem egy egyszerű szakma, nem azért írom, viszont megtanulhatók a munkához szülséges dolgok gyorsan és nem is fizetnek rosszul.

Másik opciód a hálózatis. Ez is tanulható, bár rengeteg elmélet van, én rühelltem mindig.


Viszont tényleg sehol nem fogják megtanítani neked rendesen, még akkor sem ha nagyon jó a tanárod. Az a baj, nem fér bele mindem az időbe. Nekem remek prog tanárom volt második és harmadik féléven az egyetemen, viszont a tananyagtól nem térhet el, így csak azt tudja elmagyarázni jól. Ami persze király dolog, de semmire sem elég.


Azért keresünk jól, mert a nehezebb infós szakmákra kevés a megfelelő tudással remdelkező szakember. Mert az, hogy elvégzel egy ELTE vagy BME infós szakot, az annyit jelent, hogy van kitartásod, szorgalmad és az átlagnál okosabb vagy absztrakt gondolkodást nézve. Viszont nem lesz meg tőle a tudásod, ha nem társul mellé érdeklődés, ergó egy átlag munkát fogsz végezni átlag bérért és továbbra is ugyan úgy kelleni fog jó szakember a nehezebb munkákra.


Ui:

- Én is ELTE-n végeztem, pont ezért is mondom, semmit nem jelent. Állásinterjún nem egy olyan jelentkező volt, akik nem tudtak pl faktoriálist vagy fibonacci számokat előállító rekurzív függvényt leprogramozni. Pedig sok idejük volt rá és a nyelv is teljesen mindegy volt, akár pseudo kód is megfelelt volna.

Szóval jó szakemberekből nagy hiány van és kegyetlenül megfizetik őket. De a hangsúly a 'jó' szón van.

2020. ápr. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm és értékelem a hozzászólásod.

Egyetemen valóban inkább az elméleti dolgokra mennek, míg egy okjn azért elég gyakorlati a dolog. Van is köztelető gyakorlat ahol pénzért kell dolgozni a szakmán belül.

Én bárhol néztem a rendszergazda rosszabbul keres.. Pedig a hálózati dolgok sokkal jobban mennek mint a programozás.

Ha szakmunkás kell akkor főleg jó lenne az okj, nem tudom milyen tudást adnak, mert maga a szituáció a fontos, lehet egyedül önerőből nem tudnám így megtanulni, végül is gyorsabb és jobb egy olyan helyen/embertől megtanulni aki már tudni és el tudja magyarázni ha segítséget kérek. Plusz ugye papírt is ad ami egy állásinterjún sem hátrány. Jobban néz ki és el is hiszik, hogy tudod ahelyett hogy azt mondod otthon hobbiból gyakorolgattam..

2020. ápr. 21. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!