Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi diagnosztikai analitiku...

Orvosi diagnosztikai analitikus FOSZK vagy Bsc?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? A foszk fele annyi idő.

Nagy különbség van a fizetésben?


2020. ápr. 24. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A közalkalmazotti fizetésben a BSc egy fizetési osztállyal feljebb van a FOSZK-nál. Ez nagyjából bruttó 30 ezer forint többletfizetés havonta. De azt is vedd figyelembe, hogy BSc-vel valószínűleg az álláskeresés is könnyebb, több álláshely között válogathatsz, és a beosztásbeli előrejutásod is könnyebb lehet.
2020. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Megmondom őszintén ha fiatalabb lennék nem zavarna, hogy 4 éves, de 23 vagyok. Tudom, tudom.. még szinte gyerek vagyok de “nem mindegy”, hogy 2 vagy 4 év múlva kezdek el dolgozni. Kicsit ez zavar és mindkét szak tetszik.

A FOSZK laboros, a Bsc radiográfia

Külföldön van esély a FOSZK-al?

2020. ápr. 24. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
#2: A Magyarországon kiadott BSc-ket mint egyetemi alapdiplomákat az Unión belül (legalábbis elvileg) mindenütt elismerik egyenértékűnek. A FOSZK képzettség elismerése szerintem külföldön ennél kevésbé biztos. Gondolj bele, hogy ezek nagy felelősséggel járó hivatások, ahol a hibázás életekbe kerülhet; s egy külföldi kórház HR-ese biztosan félhet a felelősségre vonástól, hogy felvett egy magyart olyan képzettséggel, mely nem jelent teljes értékű diplomát, s az illető hibázott. A BSc-re legalább mondhatja, hogy azt az Unión belüli szabályozás miatt jogosan fogadta el. Nekem az a tapasztalatom, hogy a munka világában itthon és külföldön is mindenki a döntési felelősségek legalább részleges áthárítására törekszik. Szóval a BSc-vel egészen biztosan több munkalehetőség között válogathatsz itthon és külföldön is. Azt már nyilván neked kell eldöntened, hogy számodra mégéri-e ezért 2 évvel többet tanulni. Olyan ez, mint szinte bármi az életben: amibe többet fektetsz be, abból általában többet lehet kihozni.
2020. ápr. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!