Szerintetek mi a legjobb módja a tanulásnak?

Figyelt kérdés
Én sokat gondolkodtam hogy mikor lenne a legjobb tanulás.Ha tehetem napi 8-10órát tanulok de a célom az hogy ebből a tudásból másnapra minél több raktározódjon el.Gondolkodtam hogy talán jobb lenne ha este fejezném be és utána egyből mennék aludni viszont sokszor még dolgom van utána így ezt nem tudom megoldani.Ti ha tanultok/tanultatok hogy csináltátok? És jól haladtatok vele?

2020. ápr. 24. 22:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném hogy még mai napig nem tudjuk hogyan működik az agy és köztudott hogy az aznapi tanulás este raktározódik el az agyban.Gondolok arra ha én pl 10 óra tanulás után sportolok nem zavarja meg ezt a folyamatot?Tehát én arra lennék kíváncsi kinek mi jön/jött be :)
2020. ápr. 24. 22:05
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nincs univerzális módszer, ki kell tapasztalni. Egy kollégám az egyetemen úgy tanult, hogy 8-szor elolvasta a jegyzetet, mire mindent megértett. Az ő egyik kollégája ugyanannyi idő alatt egyszer olvasta el, jóval lassabban. Az érdemjegy ugyanaz volt.

A nagy többségnél az működik, hogy az oktatás napján foglalkozik vele valamennyit, majd a következő oktatás előtt - akár rögtön másnap - belemerül az anyagba, hogy megértse.

A tanulás egyik fele amikor olvasod, értelmezed. Igazából akkor rögzül, amikor vissza kell adni: elmagyarázni vagy feladatot megoldani.

2020. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esténként új anyagot veszek, nap közben ismételek. Ez a módszer nekem jól bevált. Az új anyagról mindig jegyzetet készítek, mivel a saját gondolataim szerint kell papírra vetnem a dolgokat, ez jól megmozgatja az agyam. Annyi rajzot, ábrát, táblázatot készítek, amennyit csak lehet. Ismétlésre vagy háromszor annyi időt szánok és mindig azokat emelem ki, amik a legkevésbé mennek.
2020. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Active recall, space repetition. Ez a két módszer a leghatásosabb tanulmányok szerint. De persze nem mindenki egyforma.
2020. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D-Mano ***** válasza:

Rövid, lényegretörő és élvezetes stílusú videó tanulási módszerekről:


[link]

2020. ápr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!