Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri magántanuló...

Szerintetek megéri magántanulónak lenni?

Figyelt kérdés

Tehát most rendesen gimnáziumba járok még nem vagyok végzős, de gondolkodtam, hogy lehet érettségi előtt jó lenne elmenni külön órákra, hogy jól menjen minden.


Viszont akkor már nem lenne logikusabb ha azt az évet magántanulóként magán tanárokkal vinném végig?


Mert ha külön órákra és rendes órákra is bejárnék az lehet kicsit sok lenne. Úgyhogy szerintetek?


Köszönöm a válaszokat



2020. ápr. 25. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A külön órákat azokból a tárgyakból érdemes venni, amikből rosszabbul állsz. Vagy pont hogy emeletet szeretnél tenni belőle, esetleg a tovább tanulás miatt szeretnél előre felkészülni és részletesebb/komolyabb tudást összeszedni. Ez önmagában nem indokolja a magántanulóságot.


Egyébként a magántanulók jelentős része a nem jár minden tantárgyból rendszeresen külön tanárhoz. Jó esetben heti egy-egy órát tantárgyanként, ami pedig azt jelenti, hogy magától készül fel és amikor találkozik a tanárral már csak a kérdéseit teszi fel. Szerintem önállóan felkészülni baromi nehéz. Egyébként még így is legalább heti 20-30 ezerről beszélünk, szóval elég költséges is ez a magántanárosdi. (Én nyelv miatt jártam tanárhoz, 3500 forintot kért egy óráért.)


Amúgy imádtam pont az utolsó évemet. A bankett, ballagás, szalagavató, szerenád stb. miatt nagyon jó élményeim lettek.

2020. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak emiatt lennél magántanuló, akkor egyáltalán nem éri meg, az iskola elvileg pont az érettségire készít fel, nem értem miért nem akarnál bejárni amiatt, hogy többet készülj az érettségire (valószínűleg nem fogsz, és ha minden órára magántanárt fogadsz, az elég költséges is lenne, ahogy az előző válaszoló is írta). Magántanulóként minden félévben osztályozóvizsgákat kéne tenned, sokkal kevesebbet találkoznál az osztálytársaiddal, tanáraiddal (bár nem írtad, velük milyen a viszonyod). Simán lehet különórákat venni gimi mellett is, nagyon sok ismerősöm csinálta, megterhelő volt, de tartható. Olyan barátom is van, aki az utolsó évben magántanuló volt, de nem az érettségik miatt, hanem mert több OKTV-re és versenyre készült komolyan, és neki pl nagyon bejött az idejének teljesen szabad beosztása, de én tuti nem vállaltam volna be az utolsó gimis évemben, amikor utoljára vagyok együtt az osztálytársaimmal (igaz az én OKTV eredményeim nem is lettek olyan jók, mint az övéi, de az érettségi azért jól teljesíthető volt így is). Szóval szerintem ne csináld, de ha ezen kívül más miatt is szeretnéd, akkor ahogy te érzed!
2020. ápr. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudjátok hova tenni a pénzt?
2020. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként megszűnt a magántanulói státusz.
2020. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1 és #2: arról van szó, hogy most nem igazán vagyok 5-ös tanuló, és úgy érzem hogyha majd érettségire kell tanulni akkor hátha jobban megy majd magántanárokkal.


És mivel 5-6 tárgyról van szó nem heti 1-2 óra lenne.

Igazából elvagyok az osztályommal meg vannak barátaim de nem "szenvednék" ha magántanulóként kéne lennem egy évet, aki a barátom azzal úgy is tartom a kapcsolatot aki meg nem azzal meg nem.


Igazábol nem ragaszkodnék ehhez a magántanuló dologhoz ha pl. Lehetne olyat, hogy csökkentett oraszám, mivel külön órákra járok de nem hiszem, hogy ilyen van. Még nem biztos, hogy így lesz csak gondolkodok rajta.



#3: nem tudom ez mire volt jo neked...



#4: nem szűnt meg, csak már nem az igazgatók engedélyezik hanem az oktatási hivatal

2020. ápr. 26. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!